Winnica to świetny pomysł na weekend

22 Kwiecień 2017 Czas podróży: z 18 Lipiec 2015 na 19 Lipiec 2015
Reputacja: +5254
Dodaj jako przyjaciela
Napisać list

Sł oń ce znó w się rozgrzał o, zbliż ają się wakacje dla pracownikó w. W ciepł ym sezonie warto odwiedzić Winnicę , cudowne ukraiń skie miasto z bogatą historią , antycznym urokiem i nowoczesną fontanną Roshen.

W lipcu 2015 roku wybraliś my się z kijowską firmą Anga-Travel na dwudniową wycieczkę „Tajemnicze historie wielkich ludzi”.

Jak zawsze program jest bardzo bogaty, ale aby turyś ci mogli w peł ni przyswoić informacje, na począ tek po przyjeź dzie do Winnicy zamelduj się w kawiarni na lunch. A potem – program kulturalny. Muszę przyznać , ż e obiad jest bardzo przyzwoity.

Pierwszy obiekt - mają tek-muzeum wybitnego chirurga NI Pirogova.

Szczerze mó wią c, nie spodziewaliś my się , ż e zrobi na nas takie wraż enie. Znajduje się w malowniczym miejscu, jakim był mają tek Wysznia (obecnie jest czę ś cią miasta Winnica),

Wokó ł ogromnego terenu zielonego.

Wiele plantacji zał oż ył sam Pirogov.

Teraz jest to ró wnież modne miejsce na ś lubne sesje zdję ciowe.


Ale sama ekspozycja muzeum jest nie do pochwał y. Najciekawsze obrazy, narzę dzia, kilka sal poś wię conych obronie Sewastopola w wojnie rosyjsko-tureckiej w 1877 (tam Pirogov wynalazł bandaż gipsowy i po raz pierwszy go uż ył ), woskowe figury lekarzy i pacjentó w, któ re naprawdę odzwierciedlają odbió r,

dział anie

i gabinet lekarza Zemstvo.

Jest apteka, któ ra sprzedaje tu uprawiane zioł a lecznicze oraz opł aty wedł ug receptur samego Pirogova.

Nie bę dę szczegó ł owo opisywał , ale jest to bardzo ciekawe muzeum, są super przewodnicy i nauczyliś my się wielu ciekawych rzeczy.

Po muzeum udajemy się do grobowca NI Pirogova. Znajduje się gdzie indziej.

Zabalsamowane ciał o Pirogova leż y w rodzinnym grobowcu, nad któ rym wzniesiono koś ció ł ś w. Mikoł aja Cudotwó rcy.

W drodze do hotelu jedziemy do szpitala wojskowego.

Obszar szpitala

Ciekawe, ż e pacjenci na jego terenie urzą dzili cał y park z postaciami z bajek,

Sfinks na terenie szpitala

Piramida na terenie szpitala

wykonane wł asnymi rę kami z improwizowanych materiał ó w.

Fontanna na terenie szpitala

Terytorium szpitala, dzię ki takiej kreatywnoś ci, jest bardziej podobne do terenu przedszkola

Шрек

lub obó z pionieró w. Wszystko jest bardzo pozytywne.

Ivasik-Telesik

Teraz sprowadzają się tam turyś ci.

Osiedlamy się w hotelu „Podillya”, któ ry znajduje się w centrum miasta. W opisie uważ a się , ż e jest cał kowicie zrekonstruowany, ale z wyglą du - zwykł y stary sowiecki pię ciopię trowy budynek.

Nowoczesna rzeź ba na placu w Winnicy, w tle hotel "Podillya"< / mał y>

Menedż erowie oszukiwali podczas rozliczenia: zamiast pokoju dwuosobowego z ł ó ż kiem mał ż eń skim dali jednego „superior” z pó ł tora ł ó ż kiem.

Dali nam to jako podwó jne! Dokł adnie? Nie to sł owo!

Pró bowaliś my wyjaś nić w recepcji, czy się mylili. Ale nikt nie unió sł brwi!

Brak innych numeró w — był a odpowiedź.

Nie był o ani czasu, ani chę ci poznania szczegó ł ó w. Postanowiliś my przenocować jedną noc.

Odś wież ony po drodze, udał się na zwiedzanie Winnicy.

Nie da się poznać Winnicy bez spaceru ulicą Soborna - centralną arterią miasta. Tutaj moż na podziwiać najstarsze zabytki: Katedrę Przemienienia Pań skiego, biał y koś ció ł Najś wię tszej Marii Panny, hotel "Savoy".


No i oczywiś cie nie moż na nie wspomnieć o tramwaju Winnica.

Sł ynny tramwaj z Winnicy

Legendarne niebieskie tramwaje z Zurychu w Szwajcarii jeż dż ą ż wawo ulicami Winnicy. W każ dym samochodzie moż na bezpł atnie korzystać z bezprzewodowego dostę pu do Internetu.

Pierwsza Katedra Przemienienia Pań skiego na naszej drodze.

Katedra Przemienienia Pań skiego w Winnicy

Został zbudowany w XVIII wieku przez Paolo Fontanę , sł ynnego architekta tamtych czasó w.

Katedra był a pierwotnie koś cioł em katolickim. Przekształ cenie koś cioł a katolickiego w cerkiew prawosł awną nastą pił o w 1832 roku. Wydarzenie to został o naznaczone montaż em kopuł na dachach bocznych wież .

W pobliż u znajduje się koś ció ł Jezuitó w, w któ rym obecnie mieś ci się Muzeum Krajoznawcze.

Dawny koś ció ł jezuitó w, obecnie Muzeum Krajoznawcze w Winnicy < / >

Niestety, nie dotarliś my tam, nie mieliś my wystarczają co duż o czasu.

Niedaleko Katedry Przemienienia Pań skiego w Winnicy znajduje się kolejna kultowa budowla - Koś ció ł Najś wię tszej Marii Panny. Nad jego budową czuwał burmistrz Ludwik Kalinowski. W 1746 roku, po zakoń czeniu budowy, koś ció ł stał się jednym z najwyż szych budynkó w w mieś cie. Podobnie jak wię kszoś ć instytucji religijnych, Koś ció ł Najś wię tszej Marii Panny spotkał gorzki los.

Obecnoś ć wyznawcó w Koś cioł a rzymskokatolickiego w Imperium Rosyjskim nie był a mile widziana, aw 1888 roku katedra oficjalnie przestał a być budowlą kultową.

W 1991 roku koś ció ł ponownie otworzył swoje podwoje dla wiernych. Teraz obok znajduje się rzeź ba papież a Jana Pawł a P.

Pomnik papież a Jana Pawł a P przy koś ciele w Winnicy < / p>

Ciekawy obiekt dla turystó w - wież a ciś nień . Niedawno obchodził a swoje setne urodziny.

Wież a ciś nień


W tym czasie budynek był ś wiadkiem trudnej historii miasta. Wież a ciś nień , zaprojektowana przez GG Artinova w centrum miasta, przez dł ugi czas peł nił a swoje pierwotne funkcje, ale po Wielkiej Wojnie Ojczyź nianej dom stracił swó j cel i został przekształ cony w przestrzeń mieszkalną.

I dopiero w poł owie lat 80. ubiegł ego wieku wież ę przeniesiono do Muzeum Krajoznawczego. Obecnie mieś ci się w nim Muzeum Chwał y Wojskowej i Pomnik Ż oł nierzy Afgań skich.

Na począ tku XX wieku w centrum miasta, u zbiegu ulic Soborna i Kozytskoho, powstał Hotel Savoy, któ ry do dziś jest znakiem rozpoznawczym Winnicy.

Winnica, Hotel Savoy

Hotel został zbudowany przez architekta Grigorija Artinowa

Архитектор Артинов

na zamó wienie i na koszt kupca Berishy Lechtman. Jak na rok 1913 był to bardzo nowoczesny budynek z autonomiczną elektrownią , windą , zaopatrzeniem w ciepł ą wodę i asfaltowym wejś ciem.

Kilka lat temu w Winnicy otwarto tak zwane „Okno ż ycia”. Okno znajduje się w budynku centrum medycznego koś cioł a rzymskokatolickiego.

Okno ż ycia

Nie zostawiaj dzieci, zostaw je z nami!

- Takie plakaty znajdują się w cał ej Europie i wzywają matki, któ re zdecydował y się dobrowolnie porzucić swoje dzieci, nie porzucają c ich, ale zostawiają c je w "Oknie Ż ycia". Okno daje nadzieję na uratowanie ż ycia dzieci, bo noworodka moż na tu przywieź ć zupeł nie anonimowo. Okno ufundowane jest przez Klasztor Sió str Mił osierdzia Kanonikó w. Gdy tylko dziecko wejdzie przez okno, system alarmowy w budynku natychmiast się wył ą cza, dziecko zostaje zbadane przez lekarza i przewiezione do Centrum Matki i Dziecka.

Sł oń ce pochyla się ku horyzoncie. Pł ynnie przenosimy się nad Bug Poł udniowy,

Poł udniowy nasyp Bugu w Winnicy

W jej rę kawie od kilku lat dział a najbardziej spektakularna fontanna ś wiatł a i muzyki firmy Roshen.

Рошен Фонтан

Pokaz zaczyna się o godzinie 21:00, a od 18:00 ludzie zajmują nie tylko wyposaż one miejsca, ale takż e schody i przejś cia.

Có ż , wszyscy się zebrali? Czy wszyscy jesteś cie gotowi?

W takim razie zacznijmy! Program pokazó w, jak mó wią , zmienia się regularnie, ale jestem pewien, ż e na Ukrainie nie ma lepszego pokazu fontann. Na począ tku fontanny są po prostu oś wietlone.

Рошен Фонтан

i zmień zdję cia,


Wieczorny pokaz fontann

, a nastę pnie rozwija się w jeden duż y ekran, na któ rym rozpoczyna się projekcja postaci z kreskó wek.

Wieczorny pokaz fontann

Nastę pnie z fontanny „wychodzą ” ś piewacy w ukraiń skich strojach,

Piosenkarze" wychodzą "z fontanny

a po nich tancerze w ukraiń skim „Hopaku”

Tancerze tań czą " Hopak "

a to wszystko z doskonał ym dź wię kiem.

Piosenka" Spacer konny "

Oszał amiają ca! Jasny, niezwykle, bardzo imponują cy!

Jedyny kraj - jedyny kraj

Polecane dla wszystkich!

Spektakl trwa godzinę , ale wieczó r trwa, a miasto, zatapiają ce się stopniowo w letnią noc, zdaje się ż yć wedł ug swojej zwykł ej rutyny: po przedstawieniu fontanny wszyscy chodzą do kawiarni i restauracji. Na otwartych tarasach do nocy, tak jak we Wł oszech, jedz, pij, spotykaj się towarzysko i po prostu ciesz się ż yciem. Przytulnie i jakoś swojsko.

Po kolacji i spacerowaniu po mieś cie do nocy wró ciliś my do hotelu, dobrze, ż e znajduje się w samym sercu miasta.

Jednak, jak się okazał o, to jego jedyny plus.

Na pró ż no pró bowali razem zasną ć na wą skim pó ł tora ł ó ż ka. Podgrzej +35, krę cą c się jak wę ż e na patelni. Ponadto na placu pod hotelowymi oknami zaczę li gromadzić się miejscowi rowerzyś ci.

Ryczał y motocykle, dziewczyny motocyklistó w krzyczał y, nasze zamknię te okna w niczym nie pomagał y. W nocy w ł azience leciał wodospad z sufitu. Podobno są siedzi na gó rze pró bowali wzią ć prysznic w ś wież o wyremontowanym pokoju…

Po nieprzespanej nocy ś niadanie też się nie podobał o: naszą grupę obsł ugiwał a zaspana dziewczyna, któ ra nie miał a na nic czasu. Nie ma herbaty, nie ma krojenia, nic...Szwedzi pewnie by się wstydzili takiego bufetu.

Ś niadanie jedliś my na pó ł ze smutkiem, ale jak mó wią , osad pozostał .

Teraz organizator wycieczki zmienił hotel, najwyraź niej po licznych skargach turystó w, i postą pił sł usznie! To był o jedyne negatywne wraż enie z cał ej podró ż y.


Ale jesteś my wdzię cznymi turystami, nał adowanymi pozytywami i zawsze gotowymi na nowe doś wiadczenia. I mamy wycieczkę statkiem po poł udniowym Bugu. Jak pię knie i zielono dookoł a!

Kajaki na poł udniowej Buzie

Bug Poł udniowy – rzeka o „charakterze”. Mimo zwodniczego wraż enia uspokajają cego, rzeka czę sto bystrzy, jest ciekawa dla mił oś nikó w raftingu. Aby zapobiec okresowym powodziom, na poł udniowej Buzie zbudowano wiele zapó r. Jeden z nich znajduje się w rejonie Winnicy, we wsi Sabariv.

Zapora w pobliż u Winnicy

Przypł ywa do niego ł ó dź wycieczkowa, a my idziemy przez tamę na przystanek autobusowy. Niezwykł e wraż enia. Nie wszę dzie moż na chodzić po tamach. Na dnie groź nego wiru ryczy woda, jakby ostrzegają c nas, ż ebyś my się nie odpoczywali. A pogoda jest niesamowita: sł oń ce, ciepł a woda, ludzie na plaż ach.

Och, szkoda, ż e ​ ​ plaż y nie ma w naszym programie!

Po spacerze udajemy się do wsi Brailiv (od Winnicy jest 50 km).

Zespó ł pał acowo-parkowy w Brailovie, nad brzegiem rzeki. Fosa został a zbudowana w 1868 roku przez bogatego magnata kolejowego Karla von Meck.

Jego ż ona Nadia von Meck urzą dził a mają tek.

Park w posiadł oś ci von Meck

Mają tek przeszedł do historii dzię ki przyjaź ni Nadież dy von Meck z wielkim kompozytorem. PI Czajkowski.

П. I. Czajkowski

Znajomoś ć był a zaocznie - przez wiele lat za obopó lną zgodą porozumiewali się tylko korespondencyjnie. Pię ć razy w latach 1778-1780 Czajkowski odwiedził mają tek von Meck bez kochanki. Tutaj napisał operę Dziewica orleań ska i kilka romansó w.

Odwiedzamy dwó r-muzeum, w któ rym goś cił wielki kompozytor Czajkowski. Oczywiś cie park jest teraz uruchomiony,

Park w posiadł oś ci von Meck

a w samym posiadł oś ci na muzeum przeznaczono tylko skrzydł o, w któ rym faktycznie mieszkał Czajkowski, kiedy tam odwiedzał .

Skrzydł o, w któ rym goś cił PI Czajkowski

W gł ó wnym budynku mieś ci się teraz Liceum Zawodowe Braille'a.

We wsi Brailiv znajdują się ró wnież dwa obiekty sakralne - koś ció ł rzymskokatolicki Tró jcy Ś wię tej i prawosł awny klasztor Ś wię tej Tró jcy.


Zamiast klasztoru trynitarzy wybranego przez wł adze moskiewskie w 1831 r. , katolicy zbudowali w 1879 r. koś ció ł w alfabecie Braille'a, ró wnież poś wię cony ku czci Tró jcy Ś wię tej.

Koś ció ł rzymskokatolicki Ś wię tej Tró jcy w Brailovie

Koś ció ł został zbudowany na miejscu zamku Braille'a. Ta duż a ś wią tynia, nawet jak na wspó ł czesne standardy, nadal jest najwyż szym budynkiem w Brailovie.

Po drugiej stronie drogi od cerkwi Tró jcy Ś wię tej znajduje się prawosł awny klasztor Ś wię tej Tró jcy. Jego fasady są bladozielone.

Zakon Tró jcy Ś wię tej w Brailovie

Historia klasztoru Ś wię tej Tró jcy w Brailovie zaczyna się w Winnicy. W 1635 r. staraniem i ś rodkami szlachcica Mychajł a Kropywnyckiego w Winnicy zał oż ono klasztor ż eń ski. Był to okres odrodzenia prawosł awia na Ukrainie, zwią zanego z imieniem metropolity Piotra Mohył y. Wraz z dojś ciem do wł adzy kró la Polski Jana Kazimierza klasztor doznał prześ ladowań . Potem był zwią zek, upadek, bieda.

W 1795 r. w czasie zjednoczenia z Cerkwią prawosł awną rozpoczę ł o się odrodzenie klasztoru jako prawosł awnego. W klasztorze znajdują się dwie cudowne ikony - Brajł owsko-Czę stochowska i Brajł owsko-Poczajowska ikona Matki Boż ej.

Ikona Brajł owsko-Czę stochowska, któ ra znajdował a się w klasztorze przed rewolucją , zasł ynę ł a licznymi uzdrowieniami. Obok są tak zwane zawieszki - to wdzię cznoś ć ludzi za leczenie. Ta ikona jest ró wnież czczona zaró wno przez prawosł awnych, jak i katolikó w.

Terytorium Terytorium klasztoru jest bardzo zadbane, wszę dzie kwiaty. Jakiś czas na samodzielne zwiedzanie klasztoru zaglą damy do klasztornego sklepu i nasza podró ż dobiega koń ca.

Bardzo bogaty i ciekawy program. Towarzyszą ca dobra letnia pogoda w peł ni dał a moż liwoś ć podziwiania pię kna Podolu. Chcę wró cić jeszcze raz, 2 dni to bardzo mał o!


Jest co zobaczyć : Hitlerowski staw Wilkoł ak, miasto Niemyró w ze sł ynnym pał acem Marii Scherbatovej i Tulchyn z kolejnym arcydzieł em klasycyzmu – pał acem hrabiego Potockiego, w któ rym poznał swoją przyszł ą ż onę Zofię , dla któ rej zbudował najsł ynniejsze arboretum. i wiele ciekawych rzeczy. Có ż , do zobaczenia Winnica! Wydaje się , ż e trochę doroś liś my duchowo.






Tłumaczone automatycznie z języka ukraińskiego. Zobacz oryginał
Aby dodać lub usunąć zdjęcia w relacji, przejdź do album z tą historią
Вход в музей-усадьбу Н.И.Пирогова
Бюст Пирогова в парке усадьбы
Музей-усадьба Пирогова
Зеленая территория усадьбы
Свадебные фотосессии на территоии усадьбы Пирогова
Церковь-усыпальница Пирогова
Территория госпиталя
Сфинкс на территории госпиталя
Пирамида на территории госпиталя
Фонтан на территории госпиталя
Шрэк
Дед Мазай и зайцы
Операционная в музее Пирогова
Кабинет земского врача в музее Пирогова
Приемная в музее Пирогова
Аптека в музее Пирогова
Винница, отель
Современная скульптура на площади г. Винницы, на заднем фоне отель
Водонапорная башня
Архитектор Артынов
Окно жизни
Памятник папе Иоанну Павлу П возле костела в Виннице
Знаменитый винницкий трамвай
Преображенский собор г.Винницы
Бывший иезуитский костел, теперь Краеведческий музей г.Винницы
набережная Южного Буга в Виннице
Фонтан
Фонтан
Вечернее шоу фонтанов
Вечернее шоу фонтанов
Певцы
Танцоры выплясывают
Украиночка
Песня
Єдина країна - единая страна
Байдарки на Южном Буге
Плотина в районе Винницы
Римо-католический костел в поселке Браилов
Троицкий римо-католический костел в Браилове
Список с чудотворной иконы Ченстоховской Божьей матери
Внутри костела в Браилове
Свято-Троицкий женский монастырь в Браилове
П.И.Чайковский
Флигель, в котором гостил П.И.Чайковский
Парк в имении фон Мекк
Парк в имении фон Мекк
Podobne historie
Uwagi (46) zostaw komentarz
Pokaż inne komentarze …
awatara