Ścieżka pielgrzymów. Część 6
Dzień.10
Ten dzień zaczą ł się dobrze, ale potem przeż yliś my wiele nieprzyjemnych chwil.
Rano wyjechaliś my do Walencji, jednego z najpię kniejszych miast w Hiszpanii. Miasto został o zał oż one przez Rzymian w 138 pne
Najpierw odwiedziliś my Miasto Sztuki i Nauki. Znajduje się na miejscu starego koryta rzeki Turia. Architekt Santiago Calatrava zaprojektował wyją tkowy, nowoczesny kompleks pię ciu budynkó w (parku oceanograficznego, planetarium, opery, muzeum nauki i galerii ogrodowej).
Sama Walencja spotkał a nas swoimi sł onecznymi ulicami i placami.
To najwę ż szy dom w Walencji
Gł ó wną atrakcją Walencji jest Katedra Najś wię tszej Marii Panny, zał oż ona w 1262 roku. Hiszpanie wierzą , ż e to w tej katedrze przechowywany jest Ś wię ty Graal. Jak to czę sto bywa w przypadku ś wią tyń , kilka miast twierdzi, ż e ma prawdziwego Graala, ale w Walencji mocno wierzą , ż e prawdziwym Graalem jest katedra.
Po tak sł onecznym dniu na naszą grupę czekał nieoczekiwany cios. Nasz przewodnik poinformował , ż e biuro podró ż y „DSBV” nie zapł acił o za naszą dalszą podró ż do hiszpań skiego gospodarza „Novovir”, któ ry zorganizował wycieczkę , tj. Zapł aciliś my tylko za bilety do Moskwy. Strona hiszpań ska nie moż e w ż aden sposó b kontaktować się z kierownictwem „DSBV”, ponieważ . Nie odbierają telefonó w ani zapytań . W naszej grupie był y osoby, któ re już wcześ niej spotkał y się z podobnymi problemami z "DSBV". Wszyscy natychmiast zaczę li gorą czkowo dzwonić do biura podró ż y, ale nie był o specjalnego rezultatu. Nastró j wszystkich był gorszy niż kiedykolwiek, przewodnik zaproponował , ż e za dalszy pobyt w Hiszpanii zapł acimy sami, a potem odbierzemy te pienią dze z „DSBV”. Nie byliś my zbyt zadowoleni z tej opcji, ponieważ . nadal musieliś my dostawać czeki z hoteli i uzasadniać nasze wydatki. Grupa postanowił a walczyć na ś mierć i ż ycie i nie wychodzić z autobusu, dopó ki problem nie zostanie rozwią zany. Tak czy inaczej, ale kiedy podjechaliś my do Barcelony, byliś my zachwyceni, ż e problem został rozwią zany na dziś , czę ś ć pienię dzy został a przelana. Z tej sytuacji doszedł em do wniosku, ż e „DSBV” dział a na zasadzie banalnej piramidy – pł aci za zwiedzanie w ostatniej chwili, z pienię dzy nowych klientó w. W koń cu dalsza podró ż został a opł acona, ale nerwy cał ej grupy był y mocno wstrzą ś nię te.