Pytanie o Strona

  Zadać pytanie
Zadać pytanie
Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci i doświadczeni turyści.
+ Wyjaśnienie do pytania
2729 subskrybenci zostaną
powiadomieni o problemie

Powiązane pytanie «Wycieczki»
Powiedz mi, jakie są opcje niezależnej wycieczki do Demre do Mikołaja Cudotwórcy z Side.
Jednodniowa wycieczka jest bardzo męcząca, mamy starszą osobę. Jest nas czterech.
Tłumaczone automatycznie z języka rosyjskiego. Zobacz oryginał
Subskrybuj
8 subskrybenci  • zapytał 2013-04-1112 lat wstecz
Odpowiedzi  •  20
аватар Alexandr-
Bez względu na to, jak ją przekręcisz, będzie męczyć, bo to daleko…
аватар alex45
Spójrz na mapy Google dla trasy i zobacz, jak długo to zajmie.
аватар PSN_Mariupol
jedyną opcją, która będzie mniej męcząca, jest wynajęcie samochodu. koszt to około 40-60 dolarów dziennie i więcej. Plus benzyna. Benzyna mają drogie, ponad 2 dolary za litr.
аватар Mascot71
Spróbuj rozwiązać problem w agencji turystycznej, prawdopodobnie będą mogli odebrać dwudniową indywidualną wycieczkę z noclegiem w Demre, ale myślę, że cena będzie hoo. Nawet samemu, wypożyczonym samochodem, zajmie to cały dzień, oszczędzaj czas tylko na odwiedzaniu Mira-Kekovo i sklepów.
аватар Mascot71
Tak, zapomniałem powiedzieć, że wszyscy, zarówno streetworkerzy, jak i przewodnik hotelowy, jednogłośnie stwierdzą, że to wcale nie jest męczące: autobus jest wygodny, zatrzymuje się co godzinę lub dwie itd. To wszystko prawda, ale to nie przybliży Demre do Side, a ostatni odcinek trasy 30 km od Finikiye biegnie BARDZO krętą górską drogą wzdłuż morza
аватар igor1960
Podróżowaliśmy z Kemeru i dla nas nie było to męczące. co prawda autobusy wszystkie są klimatyzowane i jazda nie męczy, po drodze kilka razy były przystanki w centrach handlowych, ale tam wszystko jest drogie i trzeba je wykorzystać do wypoczynku (jak toaleta itp.) Trzymaj się mając na uwadze, że wycieczka to nie tylko kościół św. jacht z pływaniem w morzu. Dla Ciebie istnieje możliwość zostawienia starszej osoby w hotelu i wyjazdu z biurem podróży, ale jeśli starsza osoba jest osobą wierzącą, nie ma dla niej lepszego dźwigu emocjonalnego. Drugą opcją jest wynajęcie samochodu, jest tylko jedna droga i raczej się nie zgubisz, tylko w samym mieście będziesz musiał ją znaleźć. Tylko nie zabieraj otwartego samochodu - jest gorąco w słońcu i fajnie jeździć wieczorem.
аватар alex45
A po co szukać wypożyczalni, wiele tureckich biur podróży zajmuje się wynajmem samochodów.
A dla wierzącego chcę powiedzieć, że relikwie św. jeśli ktoś jest starszy, będzie miał wycieczkę łodzią do Manavgat, spójrz na Side.
аватар igor1960
alex45 Św. Mikołaj żył i głosił kazania na terenie współczesnej Turcji. Dlatego nazywa się go Myrlikian, od słów Świata i Licji. I pochowano go w tym kościele, tam był sarkofag, w którym go pochowano. A Włosi ukradli relikwie i przewieźli je do Bari.
аватар Pachok
W porządku. Żył i został pochowany, ale teraz nie ma tam żadnych relikwii.
Moim zdaniem podróżowanie tak daleko od Side ma sens tylko wtedy, gdy jest bardzo religijny. Jeśli wiara jest wielkanocnym ciastem na Wielkanoc i koncertem Pugaczowej na Boże Narodzenie, to będzie bardzo rozczarowany.
Jeśli ta podróż jest ważna, może spróbuj znaleźć hotel nie w Side, ale gdzieś poza Kemer? Jeszcze trochę bliżej.
Wynajem samochodu jest drogi ze względu na benzynę i ktoś musi pracować jako kierowca, a droga w niektórych miejscach nie jest łatwa. Być może wygodniej będzie w autobusie turystycznym, wystarczy wybrać wycieczkę bez odwiedzania fabryk i sklepów, są one droższe niż standardowe, w których o połowę rzadziej dowożą do punktów sprzedaży detalicznej.
аватар alex45
TC miał pytanie o wyjazd do Mikołaja Cudotwórcy, dlatego napisałem, że go tam nie ma, jeśli sarkofag jest ważny, to inna sprawa.Trzeba też dopłacić.Handel jednak !!!
аватар Mascot71
Byłem w Demre w 2006 roku na placu przed świątynią był idiotyczny pomnik Świętego Mikołaja, przybył w 2010 roku, pomnik został zburzony i postawiono kanoniczny pomnik Mikołaja Cudotwórcy. Podoba się. Nawet jeśli wejście ma 10 TL, jasne jest, że ludzie uszlachetniają chrześcijańską świątynię.
аватар igor1960
Tak więc Mikołaj z Myry jest prototypem Świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że Turcy go czczą i nazywają Noel Baba. To on wlewał słodycze do biednych dziecięcych skarpetek i to od niego wyszedł później Święty Mikołaj i pantofelek lub skarpetka ze słodyczami w Ameryce i Europie.
аватар igor1960
Alex45 w Turcji państwo stawia wszystko na zasadach komercyjnych. Około 5 lat temu do Phaselis można było łatwo dotrzeć. Teraz są otoczeni płotem i pobierają 10 lirów za wejście. Jeśli ludzie znajdą coś starego, państwo natychmiast to od nich kupuje i wysyła do muzeum. Przykład. Turcy zaczęli kopać fundamenty domu i znaleźli 2 starożytne greckie posągi. Państwo zbudowało im dom za darmo w zamian za te posągi. I myślę, że to prawda, przynajmniej spójrz na muzea Antalyi.
аватар alex45
A co mam sprzeciw Po raz kolejny Mikołaja Cudotwórcy nie ma, chce odwiedzić Demre, jego prawo, jak trudno będzie starszej osobie iść, musisz wiedzieć o jego zdrowiu.
Ale we Włoszech stawiają coś na komercyjnych szynach, a w niektórych kościołach (prawie wszystkich istniejących) wejście jest darmowe, mogą tylko ostrzec o zakazie strzelania wewnątrz świątyni.
аватар Mascot71
„prototyp Świętego Mikołaja”, więc mówię, że był to Klaus Niemczurowski, a teraz nasz Mikołaj Cudotwórca
аватар Pachok
A dlaczego jest „nasz”? :))) To Grek, który poświęcił swoje życie religii Abrahama, która powstała w Palestynie.
Jeśli mówimy o „naszych”, to są to ci, którzy czcili Peruna, Velesa, Svaroga itp. :)
I tak – mimo że Święty Mikołaj, chociaż Mikołaj z Mirolików, nawet fiński Yollupukki – to wszystko jedna osoba, nie ma absolutnie żadnej różnicy jakimi cechami dedykowany jest zabytek.
аватар alex45
Ciekawe jednak, że Mikołaj Cudotwórca jest chrześcijańskim świętym i jest czczony zarówno przez katolików, jak i prawosławnych, a także Koptów, Ormian, Gruzinów i wszystkie inne odłamy wiary chrześcijańskiej.Więc - „nasz, nie nasz”, to nie jest tutaj.
аватар sigur62
To zaskakujące, ale nie tylko przez prawosławnych i katolików, ale także przez kałmuckich buddystów, którzy nazywają go Mikoła-Burkhan i uważają go za patrona rybaków, a Buriaci nazywają go Białym Starszym i uważają za bóstwo długowieczności i dobrobytu.
awatara
Odpowiedz na inne pytania dotyczące Strona
Dodaj zdjęcie
Ładowanie...
Zdjęcie przesłane
×
Wszystkie pytania
ZEA
już