Pytanie o Rosja

  Zadać pytanie
Zadać pytanie
Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci i doświadczeni turyści.
+ Wyjaśnienie do pytania
2599 subskrybenci zostaną
powiadomieni o problemie

Powiązane pytanie «Ogólne problemy»
Po ilu dniach obywatele rosyjscy mogą wrócić na Ukrainę?
Mieszkałam na Ukrainie przez 3 miesiące, opiekując się chorą mamą. Po 90 dniach postanowiłem przekroczyć granicę i wrócić z powrotem na kolejne 90 dni. Ale na granicy powiedzieli, że na Ukrainę można wrócić dopiero 90 dni po przekroczeniu granicy. Nie możesz od razu wrócić. Czy to prawda?
Tłumaczone automatycznie z języka rosyjskiego. Zobacz oryginał
Subskrybuj
6 subskrybenci  • spytał 2012-08-3112 lat wstecz
Odpowiedzi  •  9
аватар sandra-art
Na razie nie wiem, ale myślę, że to się nie zmieniło. w 2008 r. co 90 dni trzeba wyjechać na co najmniej jeden dzień. a następnie wejść ponownie bez problemów
аватар Viltis
Zasady wjazdu na Ukrainę cudzoziemców
5.1. Jeśli często odwiedzasz Ukrainę, pamiętaj, że masz nie więcej niż 90 dni na swobodny pobyt w kraju w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu [ust. 19 Zatwierdzony regulamin. Dekret Gabinetu Ministrów Ukrainy z dnia 29 grudnia 1995 nr 1074]. Znaczenie tej zasady łatwiej wyjaśnić na przykładzie. Załóżmy, że po półrocznej przerwie po raz pierwszy wjechałeś na Ukrainę 1 stycznia i przebywałeś tam do 31 stycznia (31 dni). Zatem w okresie od 1 stycznia do 27 czerwca (te same 180 dni) zostało Ci 59 dni na legalny pobyt na Ukrainie bez rejestracji w miejscu pobytu. Załóżmy, że ponownie pojechałeś na Ukrainę w lutym i przebywałeś tam przez 14 dni. Pozostałe legalne dni to 45. Jeśli nagle nie będziesz już dłużej odwiedzać Ukrainy przed 27 czerwca, to począwszy od pierwszej daty wjazdu po 27 czerwca, znów masz 90 dni na pobyt w kraju.
http://mycrimea.su/help/entry.html
аватар Viltis
W związku z tym wykorzystałeś swoje 90 dni na 180. I możesz wrócić dopiero po 180 dniach od pierwszego wjazdu na Ukrainę. Straż graniczna słusznie powiedziała, że ​​można wrócić dopiero po 90 dniach.
аватар sandra-art
mój kolega w 2008 roku jechał do Moskwy z Kijowa przez ponad rok (przepraszam, nie przeczytałem dokładnie pytania i pomyślałem, że sytuacja jest taka sama) pociągiem, używając paszportu wewnętrznego. kochała się w Moskwie. podróżował przez tydzień co 90 dni iz powrotem. nigdzie nie stawiali znaków, a pogranicznicy mieli w ręku tylko czasopismo z rejestrem zakazanych obywateli.
odpowiedz „[10:59:29] Ksyusha Semka: tak, wyszła i pojechała z powrotem
[10:59:43] Ksyusha Semka: wystarczy przeprowadzić kartę migracyjną, to wszystko "
ale to jest praktyka w Rosji z Ukrainy.
Jeśli obywatel chce przedłużyć legalny okres swojego pobytu, musi przejść określoną procedurę i zebrać niezbędne dokumenty, aby przedłużyć okres pobytu na terytorium Ukrainy.
аватар sandra-art
przepraszam, sytuacja z moją dziewczyną była w 2007 roku
аватар sandra-art
. Co mówi Instrukcja w sprawie przedłużenia pobytu cudzoziemców na Ukrainie?
2.1. W przypadku nieobecności strony przyjmującej wniosek składany jest do wydziału spraw wewnętrznych w miejscu pobytu wyłącznie od cudzoziemca, poświadczony z dopiskiem „w urzędzie mieszkaniowym” (potwierdza możliwość zamieszkania pod adresem wskazanym we wniosku ) (klauzula 8 Instrukcji). We wniosku (podejrzewam, że jest jeden formularz, który jest przekazywany na komendę policji) należy taką informację wskazać (punkty 7, 8 Instrukcji).
2.1.2. Imię i nazwisko, data urodzenia, płeć
2.1.3. Numer i data ważności paszportu
2.1.4. Data i miejsce wjazdu na Ukrainę
2.1.5. Cel przedłużenia pobytu i okres przedłużenia
2.1.6. Adres zamieszkania na Ukrainie
2.1.7. Wiadomość o wystarczalności środków na pobyt na Ukrainie (rysunek wie, jak to się robi w praktyce)
2.2. Wraz z wnioskiem do Departamentu Spraw Wewnętrznych składane są następujące dokumenty (pkt 9.1 Instrukcji).
2.2.1. Paszport i karta imigracyjna
2.2.2. Dwie karty fotograficzne o wymiarach 3,5 x 4,5 cm.
2.2.3. Pokwitowanie uiszczenia opłaty państwowej za przedłużenie pobytu (uważam, że o szczegóły wpłaty i kwotę należy dochodzić w Wydziale Spraw Wewnętrznych)
2.2.4. Pokwitowania zapłaty odpłatnych usług, które mogą być świadczone przez służby obywatelstwa, imigracji i rejestracji osób, zgodnie z wykazem, od
аватар sandra-art
2.3. Termin rozpatrzenia dokumentów nie przekracza trzech dni roboczych. W tym okresie paszport cudzoziemca pozostaje w Wydziale Spraw Wewnętrznych, o czym otrzymuje zaświadczenie ze zdjęciem cudzoziemca i pieczątką Wydziału Spraw Wewnętrznych. Certyfikat jest ważny przez okres rozpatrywania dokumentów, ale nie dłużej niż 10 dni (bardzo podejrzane, najwyraźniej nikt nie oczekuje trzech dni). Zaświadczenie przekazywane jest do Departamentu Spraw Wewnętrznych przy zwrocie paszportu (pkt 12 Instrukcji).
2.4. W przypadku wydania pozytywnej decyzji okres pobytu zostaje przedłużony na okres wskazany we wniosku, nie dłużej jednak niż do dnia miesiąca od upływu ważności paszportu (pkt 14 Instrukcji)
2.5. Przedłużenie okresu pobytu jest wydawane przez stempel w paszporcie wskazujący okres przedłużenia. W przypadku paszportu krajowego (w skrócie „zwykłego”) wystawiany jest na niego kupon na wkładkę (bez stempla) (punkt 15 Instrukcji)
аватар magerramova1
Czy to prawda, że ​​od 1 stycznia 2014 r. do Rosji można wjechać za 3 miesiące. Moja mama podróżuje tam iz powrotem co trzy miesiące. A teraz mówią, że będzie mogła wrócić do Rosji dopiero po trzech miesiącach. Czy to prawda?
аватар Onishenko59
Dobry wieczór!
Proszę odpowiedzieć: Ja, Tatiana, jestem obywatelem Rosji:
Co to zdanie oznacza „… że masz nie więcej niż 90 dni na swobodny pobyt w kraju (na Ukrainie) w ciągu 180 dni od momentu pierwszego wjazdu [klauzula 19 Regulaminu, zatwierdzonego dekretem Gabinet Ministrów Ukrainy z dnia 29.12.1995 nr 1074]."
Znaczenie tej zasady to „...180 dni od momentu pierwszego wpisu...” i kiedy jest brany pod uwagę pierwszy wpis?
W 2015 r. opuściłem Ukrainę 9 stycznia (przyjechałem 15 grudnia 2014 r.); następnie wjechał na Ukrainę 16 czerwca 2015 r. i wyjechał 27 lipca 2015 r. Teraz planuję wjechać 10-12 września 2015 r. - czy mogę to zrobić i ile dni mogę przebywać na terytorium Ukrainy? A czy powinienem dokonać jakiejkolwiek rejestracji na terytorium Ukrainy w miejscu zamieszkania (z wyjątkiem znaku straży granicznej w paszporcie międzynarodowym)? A od kiedy będę miał okres 180 dni i jaki jest pierwszy wpis?
Dziękuję z góry za Twoją odpowiedź!
awatara
Odpowiedz na inne pytania dotyczące Rosja
Dodaj zdjęcie
Ładowanie...
Zdjęcie przesłane
×
Wszystkie pytania
Rosja
Adler Anapa Bajkał Biełgorod Czelabińsk Essentuki Gelendżik Jarosław Jejsk Jekaterynburg Kaliningrad Karakuł Kazań Kisłowodzk Krasnaja Polana Krasnodar Krasnokamensk Moskwa Niżny Nowogród Petersburg Region Elbrus Rostów nad Donem Soczi Suzdal Swietłogorsk Tuapse Twer Władywostok Włodzimierz Wołgograd Żeleznowodsk
już
ZEA
już