Letni romans: Austria i Szwajcaria (część 1)

29 Styczeń 2013 Czas podróży: z 26 Kwiecień 2012 na 08 Moze 2012
Reputacja: +8502
Dodaj jako przyjaciela
Napisać list

Wycieczka „Summer Romance: Austria i Szwajcaria” od 26.04. 2012 do 08.05. 2012, operator Akord tour, reż yser Pavlo Kovalishyn, autobus Neoplan, lot 196. Autobus jest wygodny, kierowcy są inteligentni, hotele mają cztery i trzy gwiazdki, poziom jest BARDZO przyzwoity. Najlepszy wybó r filmó w w autobusie w mojej pamię ci. I o krajach. I o ż yciu. I pomyś leć...Film z sensem.

Dzień bonusowy)))

Do Lwowa dotarł em przez Kijó w. Postanowiono wię c poś wię cić jeden dzień stolicy. Parafrazują c niezapomniany film „O okolicznoś ciach rodzinnych”… Raz jeden mą dry czł owiek zaoferował budowę Nowego Miasta, a inny mą dry czł owiek zaoferował zburzenie Starego Miasta цього. Pospiesz się , aby zobaczyć Stary Kijó w nie tylko na zdję ciach i zdję ciach…

Kijó w. Stacja kolejowa. Bagaż nik w piwnicy. Są dł ugie schody. Idziemy do bagaż nika napić się kawy, a nie brać walizek do przechowywania, wię c schody ruchome nie są tam potrzebne))))

Ogró d Botaniczny. Magnolie w pą kach.


Ulubione tulipany. Okropny napis „Nie chodź po trawnikach”. Ten napis musimy powiesić na granicy. Aby przygotować obcokrajowcó w. NA EURO 2012. Metro. Ludzie. Osoby. Osoby. Osoby. Wydaje się , ż e ogł oszono począ tek wojny, ale nie jestem tego ś wiadomy. Znam już innych. Wł aś nie dlatego ludzie tacy są . Napię ty. Bardzo napię ta. A ja się uś miecham. Jadę do Europy. Bę dzie mi dobrze przez dwa tygodnie))))

Ł awra Kijowsko-Pieczerska. Ulubione miejsce w mieś cie. Miejsce z odwieczną energią . Przychodzisz tutaj, aby się nał adować . Tutaj wierzysz - wszystko bę dzie dobrze. Pię kny Dniepr. Dzwonek dzwoni. Woda ze ź ró dł a. Aromaty kwitną cej wiś ni. Zalewają cy ś piew ptakó w. Harmonia i pokó j. W czystej postaci. W oryginalnym ź ró dle.

Stacja kolejowa. Bagaż nik. Có ż , zgodnie z planem, napij się tam kawy))) Wyjdź też na peron, aby wypić kawę , a nie przenosić walizkę do samochodu. Och, nie wierz w to! ! ! ! ! ! ! Karaluch w pocią gu! ! ! ! ! ! ! Na ż ywo! ! ! ! ! Prosta nostalgia za mł odoś cią ))))) Rozważ wszystkie przedział y. Egzotyki.

Takie przetrwał y w epoce telefonó w komó rkowych.

Dzień.1. Lwó w. Wiza. Granica.

Lwó w. Gó ra Zamkowa. W koń cu podobał o mi się to miejsce. Wcześ nie rano. Rosa na trawie. Lekka mgieł ka. Promienie sł oneczne przenikają trochę przez gę sty baldachim drzew. Niesamowite miejsce. Uspokoić się . Nie bę dzie ludzi. Ptaki ś piewają . Otaczają ca pachną ca flora. Widok miasta. Хорошооооо)))))

A potem po prostu chodź po mieś cie. „Zł oty Dukat”. „Kawiarnia na Bambetli”. Co za kawa! Nie, kawa))) Wielu turystó w. Miejscowi czę sto się uś miechają . Kocham Lwó w. Nawet takie, dokł adnie wykopane, jak teraz)))

17-30. Grupa zbierają ca. Nadal nie mam informacji o wizie. Szef rozdaje paszporty. Wiza jest dostę pna! ! ! ! ! Datowany dzisiaj. Dzień dobry, Europo! рааааа))))

Zbliż amy się do granicy pań stwowej. Nasi celnicy chyba byli znudzeni, wię c dobrze się bawili. Wył adowano nas z autobusu z naszymi torbami. Szybki bieg przez korytarz celny. Zał adunek do autobusu.

Koncert się skoń czył . Wydany. Granica wę gierska. Znowu wył adowany z workami.

To nie wyś cig, ale totalna kontrola workó w. Nastę pnie sprawdź autobus.

Dzień.2. Dooooooool dzień . Papierosy Doina. Wiedeń . Badenia.


Podczas przetwarzania naszych paszportó w w autobusie zaczynają się skargi dotyczą ce nocnych podró ż y, któ re są stabilne dla wszystkich wycieczek. Z serialu - ile moż na tak jeź dzić...To klasyka gatunku, a wię c - uś miech i fala))))

Niestety szybko staje się to ś mieszne. Wę gierscy celnicy znaleź li w autobusie nad siedzeniami blok moł dawskich papierosó w Doina. Autobus wjeż dż a na obszar karny. Krzyki, nerwy, rumianek. Nikt nie przyznaje się do swoich papierosó w. Lider grupy postanawia wzią ć na siebie winę . Funkcjonariusze celni sporzą dzają raport. W porzą dku. Papierkowa robota.

A o tej porze w autobusie… Logicznie odnalazł em ofiarę . Potencjalny winowajca. Czy był eś kiedyś w klatce ze zł ymi tygrysami? Ani ja.

Ale w tej chwili był oby lepiej, gdybym był ze zwierzę tami ...I bojkotujmy to, nie zabierajmy na wycieczki i chodź my ...

Przy wsparciu lidera grupy i odpowiednich turystó w atmosfera nieco opadł a, emocje opadł y. Ale jak szybko zapomniał eś o trudach poruszania się w nocy))) Nikt nie narzeka, irytacja nabrał a innej formy i kierunku. Miał em szczę ś cie do zespoł u. Bardzo szczę ś liwy (((

Wiedeń . Nieskoń czenie ulubione miasto. W planach jest Belvedere, Klimt i kawa. Pierwszy i ostatni punkt został speł niony))) Klimt towarzyszył nastę pnie cał ej trasie w formie reprodukcji w hotelach. Obraż ony, ż e do niego nie dotarł )))

Oba pał ace Belvedere (Palais Belvedere) został y zbudowane na począ tku XVIII wieku jako wiejska rezydencja księ cia Eugeniusza Sabaudzkiego, zbawiciela Wiednia od Turkó w (tylko za pienią dze otrzymane za to ocalenie).

Nazwę „Belvedere” (pię kny widok) nadał a zespoł owi pał acowo-parkowemu cesarzowa Maria Teresa, w posiadanie któ rej przeszedł po ś mierci księ cia.

Gó rny Belweder to najwię ksza na ś wiecie kolekcja dzieł Klimta.

Dolny Belweder - salony i sale ceremonialne księ cia Eugeniusza. Na terenie parku znajduje się fontanna dolnej kaskady z traszkami i nimfami, a powyż ej – posą gi sfinksó w, któ re fotografują wszyscy turyś ci. Reprezentują moc i ś wiadomoś ć . Ksią ż ę był zapalonym ogrodnikiem-amatorem i przywoził do swojego ogrodu egzotyczne kwiaty i roś liny z cał ego ś wiata.


Badenia. Odprę ż ają cy. Miejscowoś ć wypoczynkowa nie spieszy się . Spokojna. Koją cy. Wygodny. Standardowa kolumna morowa w centrum. Zielony. Kwiaty. Ptaki ś piewają . Idziemy z przewodnikiem posł usznym ogó lnie powolnym rytmem.

W Baden pod Wiedniem znajduje się pierwsze i najstarsze kasyno w Austrii, któ re po odbudowie w 1995 roku został o uznane za najwię ksze i najpię kniejsze w Europie.

Ale oczywiś cie gł ó wna wartoś ć miasta - wody termalne.

Herb Baden przedstawia mę ż czyznę i kobietę ką pią cych się w tej samej wannie - symbolu wspó lnej ką pieli.

W okresie wczesnego renesansu (XIV w. ) w ł aź niach Badeń skich panował a swobodna atmosfera. Pł ywacy obojga pł ci woleli nie wychodzić z wody, wię c w ł aź niach ustawiono stoł y, na któ rych sł uż ba podawał a jedzenie.

Powszechną modę na leczenie w Baden wprowadził a w XVIII wieku cesarzowa Maria Teresa, któ ra zaczę ł a „poprawić ” demokratyczną atmosferę miasta. A kult sztuki, któ ry tu nadal jest odczuwalny, zaszczepili w kurorcie inni przedstawiciele rodu Habsburgó w, któ rzy od zawsze zasł uż yli się na muzyce i teatrze.

Tutaj, w Baden, Beethoven spę dził wiele letnich wakacji, czy to na kró tkich wycieczkach z Wiednia, czy też na dł uż szym przebywaniu.

W tym czasie jego zdrowie pozostawiał o wiele do ż yczenia, a co najważ niejsze - kompozytora zasmucił a rozwijają ca się gł uchota. Ale pomimo swojej choroby Beethoven stworzył w Baden szereg swoich wybitnych dzieł . Wś ró d nich wię kszoś ć z IX Symfonii i Mszy uroczystej.

Wycieczka się skoń czył a.

Zał adunek do autobusu. Przejazd do hotelu. Teren parku leś nego. Ogromny obszar. Hamaki, leż aki, basen, sauna. Opanuję technikę ukł adania wł asnego ciał a w hamaku)))

Ptaki ś piewają . Powolny spacer po okolicy. Poczucie, ż e to jest prawdziwe ż ycie. Bez poś piechu i zamieszania. W pokoju i harmonii. W spokojną podró ż z wł asnym ż yciem…

W hotelu odbywa się jednocześ nie seminarium i szkolenie. Ludzie rysują . Siedzą c przy ognisku. Apoteoza przychodzi pó ź nym wieczorem. Chodzą po rozż arzonych wę glach… Coś z serii jest przede wszystkim duchowe, a nie fizyczne. Opowiem ci spektakl, brrrr)))) Moja duchowoś ć nie jest jeszcze gotowa na takie skrajnoś ci)))


Ptaki. Linz. Monachium. Bregencja.

Dygresja liryczna. Dla siebie zmienił em nazwę trasy na rodzaj romantycznego „Pod ś piewem ptakó w…”. Melodyjne melodie towarzyszył y nam przez wszystkie dwa tygodnie naszego pobytu w Europie… Dziwne, ale nawet w centrum miast sł ychać pilne trele radosnych ptakó w…

Linz. Powiem kró tko))) Nie czuł em.

Kiedyś bardzo spokojnie zaję ł a miasto. Ł adny. Mał o. Przyjemny. Wygodny.

Rynek gł ó wny istnieje od 1260 roku i wyglą da jak ogromna (1.200 metró w kwadratowych) otwarta sala wykonana w stylu barokowym. Poś rodku placu stoi dwudziestometrowa kolumna Tró jcy Ś wię tej z biał ego marmuru. Jest też budynek na Rynku Gł ó wnym, na balkonie któ rego przemawiał sam Hitler w czasie II wojny ś wiatowej. Zapowiedział przystą pienie Austrii do Niemiec.

Nowa Katedra w Linzu jest prawdopodobnie najwię kszą katedrą w Austrii ze wszystkich znanych pod wzglę dem powierzchni i liczby parafian, któ rych moż na zakwaterować podczas naboż eń stw. Budowano go przez okoł o 60 lat. Sł ynie ze sł ynnych witraż y, któ rych jest okoł o 2000, i przedstawia wielkie bitwy i wojó w, historię Linzu oraz wydarzenia zwią zane z Koś cioł em katolickim. Szczegó lnie zaskoczył a mnie obecnoś ć ukraiń skiej flagi na witraż u)))) Okazał o się , ż e w jednym z krajó w Austrii flaga jest taka sama jak nasza…

Zadowolony z Muzeum Sztuki Wspó ł czesnej. To tam odbył się pokaz samochodowy. Tylko samochody był y prezentowane w formie helikopteró w lub karuzeli.

W drodze do Monachium sł uchamy muzyki Straussa. Po raz pierwszy patrzę przez okno na klasykę . Ale jak harmonijnie odbierana jest ta muzyka, nał oż ona na obraz za oknem… I nie jest to bardzo jasne – ta muzyka dopeł nia poglą dy, czy koresponduje z muzyką …


Jeden z tych szczę ś liwych momentó w, kiedy chodzę bez opaski)))) Plus w mieś cie nie po raz pierwszy. I to nie jest taka porywają ca randka w ciemno, kiedy oglą dasz cudze zdję cia w domu, czytasz cudze recenzje i myś lisz, czy ci się to podoba, czy nie… To spotkanie ze starym przyjacielem. Kiedy wiesz, gdzie iś ć . Kiedy macie już ulubione miejsca i cał e rytuał y – jak nie pocierać nosa lwom w pobliż u Rezydencji…)))

Dziś jest sobota. Miasto odpoczywa. Chcę doł ą czyć . Jadę prosto do Ogrodu Angielskiego.

To coś wię cej niż najwię kszy ś ró dmiejski park miejski w Niemczech, znajduje się mię dzy centrum Monachium a rzeką Izarą . Począ tki parku się gają roku 1789, kiedy zainstalowano Wież ę Chiń ską , któ ra jest dziś jedną z gł ó wnych atrakcji ogrodu kwiatowego.

W ogrodzie znajduje się kilka innych bardzo znanych miast: okrą gł a ś wią tynia Monopteros - stoją ca na szczycie wzgó rza, mał e jezioro Kleinhesseloer, spokojna rzeka, gdzie moż na pł ywać i uprawiać surfing na jednym mał ym obszarze - potę ż ny strumień wody jest stworzone sztucznie. Moż na pić piwo, patrzą c na zachodzą ce w wodzie sł oń ce… Co konkretnie robią mieszkań cy miasta)))

Wieczorem w Monachium rozpoczynają się koncerty muzyki na ż ywo. Ciekawe podejś cie. Gablota. Grają na nim muzycy. A dookoł a, na chodniku, postaw ł awki i każ dy moż e usią ś ć i posł uchać koncertu na ż ywo.

Zjedz do miejsca pierwszej nocy bazowej. Jezioro Bodeń skie. Miasto Bregenz. Nocna promenada.

Zdrowy sen.

Tłumaczone automatycznie z języka ukraińskiego. Zobacz oryginał
Aby dodać lub usunąć zdjęcia w relacji, przejdź do album z tą historią
Мюнхен, Английский сад
Мюнхен, Английский сад
Мюнхен, Английский сад
Мюнхен, Английский сад
Мюнхен, вечерний концерт
Линц
Новый Собор в Линце
Линц
Линц, Музей современного искусства
Линц, Музей современного искусства
Отель под Баденом
Отель под Баденом
Отель под Баденом
Отель под Баденом, хождение по углям...
Отель под Баденом
Баден
Баден
Баден
Баден
Баден, гламурная машинка :)
Вена
Вена, Бельведер
Вена, Бельведер
Вена, Бельведер
Лучший в мире венский кофе ;)
Утро, где-то во Львове...
Утро, Львов
Львов
Вкууууусный львовский кофе
Львов креативный :)
Киев, Ботанический сад
Киев, Ботанический сад
Киев, Ботанический сад
Киев
Киев, Лавра
Podobne historie
Uwagi (1) zostaw komentarz
Pokaż inne komentarze …
awatara