Pytanie o Praga

  Zadać pytanie
Zadać pytanie
Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci i doświadczeni turyści.
+ Wyjaśnienie do pytania
507 subskrybenci zostaną
powiadomieni o problemie
Ciekawe pytania

Powiązane pytanie «Dokumenty i granice»
Wyjeżdżam do Czech na 90 dni bez wizy, jakich dokumentów potrzebuję przy sobie?
Proszę doradź. Mój mąż wyjeżdża do Czech na wizę. Jeżdżę z nim bez wizy na 90 dni (aby poprawić język czeski i znaleźć tam pracodawcę, potem dostać wizę pracowniczą itp.). Zamieszkam z nim w pobliżu akademika zapewnionego przez pracodawcę. Dostaniemy pokój. Jakich dokumentów potrzebuję, aby uniknąć problemów (paszport i ubezpieczenie na 90 dni)? Waham się co do biletu (jeszcze nie sprzedanego w moich terminach), dowodu zamieszkania i sposobu zarabiania pieniędzy. Dziękuję Ci.
Tłumaczone automatycznie z języka ukraińskiego. Zobacz oryginał
Subskrybuj
9 subskrybenci  • spytał 2020-02-115 lat wstecz
Odpowiedzi  •  29
аватар ollennka
Oczywiście bałagan. Jest mało prawdopodobne, aby straż graniczna uwierzyła, że ​​będziesz po prostu mieszkać bezczynnie w Czechach przez 90 dni bez pracy. Nie mów o 90 dniach, powiedz, że przez tydzień jako turysta. Dokonaj zwrotnych rezerwacji hotelu/hostelu i biletu powrotnego w obie strony.
аватар zolyshka111
Nic pochmurnego, jedna z milionów prawdziwych historii nielegalnych pracowników (((
Autor po pierwsze nie jedź z mężem, kup bilet autobusowy z powrotem (możesz go zwrócić, w przeciwieństwie do tanich linii lotniczych), zarezerwuj hotel lub hostel na tydzień poprzez rezerwację z warunkiem bezpłatnej anulacji. Zabierz ze sobą rzeczy do minimum, aby wystarczyło na tydzień wakacji i wyjazd. Celem wizyty jest turystyka i tak dalej.
аватар Vataman
Dzięki za odpowiedzi. Ale tak naprawdę nie chodzę do pracy.))) Po prostu chcę być z mężem, bo ma wizę pracowniczą na dwa lata, wcześniej pojechałam 2 razy na 3 miesiące. Trzy miesiące nadal mogą być rozdzielone, a dalsze jest bardzo trudne. Postanowili więc, że pojadę z nim na 90 dni, zajrzyj, podciągnij mój czeski i znajdę agencję, która pomoże znaleźć pracę i zrobi dokumenty do legalnej pracy.
Może ktoś ma w Pradze sprawdzoną agencję, która wykonuje legalną pracę.
аватар zolyshka111
Dlaczego potrzebujesz tych agencji. Byłem w Pradze na Nowy Rok, spotykałem naszych rodaków w prawie każdej kawiarni czy sklepie. Byli nawet na stacjach benzynowych. Przewodnik powiedział, że największą diasporą w Czechach są Ukraińcy, jestem pewien, że bez problemu znajdziesz pracę w okolicy.
аватар ollennka
Na pewno też w naszym hotelu, w Karlowych Warach, w recepcji siedział Ukrainiec, sądząc po „dialekcie”. Wydaje mi się, że w Czechach nawet czeski nie jest szczególnie potrzebny, jeśli pracujesz w branży HoReCa, zdecydowana większość turystów jest rosyjskojęzyczna. Więc bez agencji możesz znaleźć pracę.
аватар Vataman
Mam nadzieję, że bez problemu znajdę wszystko. ))) jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.
аватар Natasha59
HoReCa, studia program edukacyjny… Nazwa „HoReCa” (akronim) pochodzi od pierwszych dwóch liter w słowach Hotel, Restauracja, Kawiarnia.
аватар ollennka
))) Branża hotelarska w ogóle.
аватар kolyan_cat
Możesz łatwo znaleźć pracę. To prawda, że ​​z legalnym będzie to bardzo trudne. Polska zezwala Ukraińcom na legalną pracę bezwizową, Czechy nie. Cała legalna praca - tylko na wizie pracowniczej, której w Czechach jest niewiele, około 30 tys.
90% Ukraińców pracujących w Czechach pracuje nielegalnie, przyjechali korzystając z polskiej wizy pracowniczej.
аватар zolyshka111
kolyan_cat, cóż, pracują i to jest najważniejsze))) po rozpadzie związku, ilu zostało do pracy we Włoszech, Portugalii itp. Wielu osiedliło się i otrzymało obywatelstwo. Cała Zachodnia Ukraina jest na zarobkach, mało ludzi jest legalnych, nie ma z tym kłopotów.
аватар dima_80_
Na granicy tylko nie mów o 90 dniach pobytu, powiedz, że jedziesz do Pragi na kilka dni. Zazwyczaj proszą o pieniądze na polskiej granicy. Kwoty 100-150 euro powinny wystarczyć. Dodatkowo możesz powiedzieć, że na karcie nadal są pieniądze. Nigdy nie było żadnych szczególnych problemów.
аватар ollennka
W wieku dwudziestu lat też pracowałam „na czarno” i nie widziałam w tym żadnych kłopotów. Ale z wiekiem wciąż sprowadza się do oficjalnego zatrudnienia, pakietów socjalnych i innych radości życia… Przynajmniej jest pewność, że urlopy i zwolnienia chorobowe będą opłacane po ludzku. Popieram więc chęć autora, aby nadal szukać legalnej pracy.
аватар Vataman
Muszę legalnie spróbować w Czechach, na wizie, aby być z mężem. Jak się deportują, czy coś innego, to będzie… Mężczyzna siedział tam dokładnie 4 lata. Zrezygnowałem już na Ukrainie, więc postaram się w te 90 dni znaleźć pracodawcę i zalegalizować dyplom, ale będzie to trudne))))
Dziękuję wszystkim za radę. Zarezerwowałem już hostel na 2 tygodnie, znajomi, którzy tam mieszkają, rzucili mi, ale zaproszenie, gdzie spisali wszystkie swoje dane, telefony. Pieniądze, ubezpieczenie, paszport będą. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze)))
аватар kolyan_cat
Wiesz, wydaje mi się, że „turystyka” z noclegiem w hostelu na 2 tygodnie byłaby podejrzana. Chyba jeszcze muszę powiedzieć, że jadę z mężem, chcę z nim mieszkać, jesteśmy rodziną, od czasu do czasu przyjadę. To normalna ludzka praktyka, rodzina i tak dalej.
Moja żona tak bardzo chciała ubiegać się o wizę z tego powodu, że mam wizę pracowniczą i mieszkam na stałe w Polsce, ale na konsultacji w konsulacie powiedziano jej, że może podróżować bez wizy i mieszkać ze mną 90/180, tj wiza da to samo i nie musisz tego robić, ona właśnie to zrobiła.
аватар ollennka
Cóż, nie jesteś w hostelu, podejrzewam, że mieszkasz, a poziom dochodów pozwala utrzymać siebie i swoją rodzinę. A ty sam piszesz, że Ukraińcy mogą legalnie pracować w Polsce bez wizy, ale tutaj Czechy…
аватар kolyan_cat
tak, ale „turysta” podróżujący przez 2 tygodnie z noclegiem w hostelu, dla konia jest jasne, że to nie jest turysta. Wydaje mi się, że jeśli mąż ma legalną pracę, firma udostępnia pokój w hostelu, to nie ma sensu wymyślać legendy o turystyce. Oczywiście nie musisz mówić o 90 dniach życia, wystarczy powiedzieć, że będziesz mieszkać z mężem przez 2 tygodnie, mąż obiecał zorganizować wycieczki w miejsca turystyczne, coś takiego.
аватар Igor_m
Wybierz się na przykład na wycieczkę autobusową do Pragi, wysiądź na wybranym przystanku.
аватар ollennka
Przecież wielu turystów mieszka w hostelach. Przesadziłem o dwa tygodnie, ale jak na Pragę to trochę za dużo.
аватар zolyshka111
Igor_m, ale to najbardziej brudna rada w stosunku do grupy i przewodnika! W drodze powrotnej na granicę wiesz ile problemów będzie miał przewodnik, kierowcy i cała grupa!!!
аватар Igor_m
zolyshka111, jestem laikiem w wycieczkach grupowych, trochę mniej niż zero, a mój przyjaciel podróżował do Austrii w grupie, zarezerwował hotel z wyprzedzeniem i został tam, aby zakończyć spacer po powrocie grupy do domu. Czym jest przestępstwo?
аватар zolyshka111
Cóż, twój przyjaciel nie wie, JAK przepuszczają grupę bez niego w drodze powrotnej na granicę, prawda? Jak rozumiem, po cichu opuścił grupę gdzieś, warunkowo, na stacji benzynowej w Europie.
Przestępstwo polega na tym, że przewodnik i firma organizująca wycieczkę odpowiadają za to, aby z UE na Ukrainę, po wycieczce trwającej określoną liczbę dni, wróciło dokładnie tyle osób z nazwiska, ile wjechało tym autobusem do UE. To logiczne. Teraz rozumiesz, jaka jest brudna sztuczka twojej rady?
аватар ollennka
Powiem szczerze, po raz pierwszy słyszę, że autobus musi odjechać w takim samym składzie, w jakim wjechał. Nie wjeżdżają na wizę grupową.
Przewodnicy autobusowi nie bardzo lubią takich renegatów, ale jeśli turysta kulturowo uprzedzi o swoich planach i napisze wszystkie niezbędne dokumenty, który bierze na siebie pełną odpowiedzialność za dalszy transport i nie będzie miał żadnych roszczeń wobec biura podróży, to ruszają dalej. Każdy będzie miał problemy, jeśli turysta po prostu zniknie bez ostrzeżenia.
аватар Igor_m
zolyshka111, dzięki za wyjaśnienie, ale w związku z tym pojawiły się nowe pytania, a raczej wnioski wyciągnięte przeze mnie:
- czy istnieją specjalne zasady wjazdu/wyjazdu do/z UE dla grup?
- okres pobytu turystów jest ograniczony czasem trwania wycieczki? (czy jest w paszporcie?)
- przed kim odpowiada przewodnik i firma, jak ta odpowiedzialność jest regulowana?
Odpowiedzi na te pytania nie znalazłem w prawodawstwie unijnym, ale są one ważne. Czy możesz pomóc z odpowiedzią?
Kolega po wycieczkach w Wiedniu, Salzburgu i gdzie indziej pojechał na tydzień do ośrodka narciarskiego, uprzedził o tym z góry, nie było do niego więcej pytań. Przyleciałem samolotem.
„JAK w drodze powrotnej na granicę przepuszczają grupę bez niego” – nie rozumiałem. Nie wypuszczają ich z UE, czy nie wpuszczają na Ukrainę?
аватар Igor_m
Przepraszam wszystkich, którzy zboczyli z tematu, naprawdę odbiegałem od stad turystów, szalałem.
аватар pauluholja
Tak wielu odpowiedzi nie czyta się ponownie. Każdy ma rację na swój sposób.
Właśnie wróciliśmy z półtora miesiąca pobytu w Pradze.
Jechaliśmy tam iz powrotem z Mukaczewa z przesiadką w Koszycach za śmieszną kwotę - 780 UAH.
Wziąłem bilet z wyprzedzeniem z powrotem za miesiąc. (Tak taniej)
Nikt na granicy nie będzie zaskoczony Twoimi biletami. Główne pytanie - czy masz pieniądze. Czasem odpowiedzi wystarczy, czasem (mówią nawet, że wymieniają, zwłaszcza na granicy z Polską, co nie jest dozwolone) Zdecydowanie odpowiedz, że jedziesz na 3-4 dni. Od tego zależy wysokość gotówki w uo. Karta nie przechodzi ...
Możesz wykupić ubezpieczenie za minimalną cenę i na minimalną liczbę dni. Jednak niczego nie obejmuje.
Chociaż lokalna policja, np. w Pradze, może sprawdzić dostępność ubezpieczenia. Więc chodząc, staraj się nie być taki jak my. Uwierz mi, w ciągu krótkiej godziny, jeśli uważny, z daleka rozróżnij nasze z wielu powodów.
Powrót nie stanowi żadnego problemu. Zwłaszcza przez Użhorod. ale GŁÓWNA RZECZ
аватар pauluholja
NAJWAŻNIEJSZE - Słowak musi liczyć ilość dni. Jeśli zostało jeszcze kilka godzin - przygotuj się na deportację z biurokracją.
Kogo obchodzi subtelność i triki pobytu w Czechach - zaprzyjaźnić się tak, aby było jasne, że ktoś tego potrzebuje.
аватар pauluholja
Praga to coś niesamowitego!
Zwłaszcza gdy masz pokój, pieniądze i godzinę :)
аватар kolyan_cat
Oto przykład, jak źle przemyślane rady mogą zrujnować podróż tym, którzy jej słuchają. Mówię o ubezpieczeniu.
Nie wiem na jakiej podstawie wyciągnięto wniosek, że „ubezpieczenie niczego nie obejmuje, a głupia przepraszam propozycja ubezpieczenia się” na minimalną liczbę dni.
Ubezpieczenie jest wymagane na cały czas trwania podróży. Obejmuje 90% przypadków. Nawet złamanie np. nogi i potraktowanie „dla siebie” – rachunek będzie droższy niż cała podróż za 2 osoby z restauracjami i hotelami. A ubezpieczenie to obejmuje.
Wyjedź za granicę i zaoszczędź 100 UAH. na ubezpieczenie - to najwyższy stopień głupoty i wieśniaka, przepraszam jeszcze raz.
аватар Pachok
Były problemy z „uciekinierami” z grup turystycznych przed wejściem w życie ruchu bezwizowego. Powiedziałbym nawet – na długo przed tym.
Nikt teraz nie liczy głów, ludzie dołączają do grupy i opuszczają ją tak jak chcą i gdzie chcą. Zwykle jest to uzgadniane z przewodnikiem.
Zgadzam się z kolyan_cat - ubezpieczenie należy wykupić na cały okres. Nie ze względu na policję, która rzekomo złapie turystów na ulicy i sprawdzi ich ubezpieczenie, ale w trosce o własne zdrowie.
awatara
Odpowiedz na inne pytania dotyczące Praga
Dodaj zdjęcie
Ładowanie...
Zdjęcie przesłane
×
Wszystkie pytania
ZEA
już