Spotkanie w Foros

05 Luty 2007 Czas podróży: z 05 Lipiec 2003 na 12 Lipiec 2003
Reputacja: +23.5
Dodaj jako przyjaciela
Napisać list

Niesamowite spotkanie...ja też miał am takie. Miał em szczę ś cie spotkać osobę , któ rą chcę przedstawić.3 lipca 2003 roku w Foros. To jest Marina Fiodorovna Freddy, któ ra w tym roku koń czy 95 lat!

Czy to imię coś ci mó wi? Potem zacznę w kolejnoś ci. W 2003 roku obchodzono 130. rocznicę urodzin Fiodora Iwanowicza Chaliapina. Jego có rka Marina Fiodorovna Freddie, jedyna ż ywa có rka piosenkarza, został a zaproszona na obchody tej rocznicy. Irina Cordier, organizatorka odbywają cego się wó wczas na Krymie festiwalu sztuki operowej, odnalazł a w Rzymie có rkę Chaliapina i zaprosił a ją do wzię cia udział u w obchodach rocznicy.

A po 87 latach pani Freddie wró cił a do Foros. Myś lał a o tym mają tku przez wiele lat i marzył a o ponownym spotkaniu z nim. Tutaj, w 1916 roku, Maxim Gorky i jej ojciec odpoczywali i pracowali nad ksią ż ką , ł ą czą c przyjemne z poż ytecznym.


Nastę pnie Fiodor Chaliapin przybył do posiadł oś ci Foros ze swoją drugą ż oną Marią i dwiema có rkami Marfą i Mariną eleganckim fordem, samochodem wł aś ciciela posiadł oś ci Uszkowa. W tamtych czasach powstał a praktycznie opowieś ć autobiograficzna „Pages of My Life”.

Marina Fiodorowna, przybył a do Foros, rozpoznał a tylko dom Uszkowó w i otaczają ce go wazony. Wszystko inne nie pochodził o z jej wspomnień z dzieciń stwa, czas bardzo się zmienił.

Wiedzą c, ż e wł oscy goś cie zostali zakwaterowani w specjalnie dla nich przygotowanych apartamentach w pał acowym budynku, udał em się do czytelni biblioteki, mają c nadzieję , ż e chociaż zobaczę tu có rkę naszego wielkiego rodaka. Prawdopodobnie to był mó j dzień i uś miechnę ł o się do mnie szczę ś cie. Nie minę ł o nawet 10 minut, gdy nagle pojawił a się tam ró wnież Marina Fiodorowna. Bibliotekarz przedstawił nas i wywią zał a się ciekawa rozmowa.

W tym czasie pracował em nad stworzeniem kroniki Foros, dlatego interesował o mnie dosł ownie wszystko, co wydarzył o się w Foros w 1916 roku. O niektó rych szczegó ł ach pobytu Chaliapina w Foros dowiedział em się z pamię tnikó w Kola, najmł odszego syna pierwszego kapł ana ś wią tyni Foros, Pawł a Undolskiego. Odkrył em w nich bardzo ciekawy fakt: w dniach pobytu Fiodora Chaliapina w Foros jego gł os sł ychać był o w ś wią tyni na skale. Artysta zaś piewał tak - ż e uderzenia jego basu dosię gł y skał!

Nasze spotkanie trwał o 2 godziny, ale tego nie zauważ ył em, nasza rozmowa był a tak fascynują ca i ciekawa. Po opowiedzeniu mi wszystkiego, co pamię tał a z posiadł oś ci Foros, Marina Fiodorowna pł onę ł a pragnieniem zobaczenia domu, w któ rym stale przebywał a ze swoją siostrą Marfą i nianią . Kiedy wyszł yś my z pał acu, rozejrzał a się i zawoł ał a: „Gdzie są wazony? ”, po czym powiedział a, ż e ​ ​ wejś cie ozdobiono 2 pię knymi marmurowymi wazonami.

Był em zdumiony - minę ł o 87 lat, ale on pamię ta takie szczegó ł y! Ze szczegó lnym entuzjazmem wspominał a park: „To był o prawdziwe zoo. Jakich zwierzą t i ptakó w tam nie był o! Tylko rajskie ptaki. Nigdzie indziej nie widział em czegoś takiego. "


O swoich wraż eniach ze spotkania i rozmowy z Mariną Fiodorowną szczegó ł owo pisał em pó ź niej w ksią ż ce „Foros. Strony historii. Moja rozmó wczyni został a zapamię tana jako bardzo wykształ cona, inteligentna i mimo podeszł ego wieku nie pozbawiona uroku, ś wiecka dama. Nawiasem mó wią c, Marina w mł odoś ci brał a udział w konkursie pię knoś ci wś ró d emigrantó w w Paryż u i otrzymał a tytuł Miss Europy. Swoją urodę odziedziczył a po matce, któ ra podbił a serce artystki.

14 marca br. Marina Fiodorowna koń czy 95 lat!! ! Niech Bó g da jej jeszcze wiele lat ż ycia!

Twó j posł uszny sł uga Pavel Firsov. Szukaj mnie na foros strony. internet. en

Tłumaczone automatycznie z języka rosyjskiego. Zobacz oryginał
Aby dodać lub usunąć zdjęcia w relacji, przejdź do album z tą historią
Podobne historie
Uwagi (0) zostaw komentarz
Pokaż inne komentarze …
awatara