Mapy podróży. Złote drogi Ukrainy

02 Listopad 2020 Czas podróży: z 01 Październik 2020 na 31 Październik 2020
Reputacja: +259.5
Dodaj jako przyjaciela
Napisać list

Coś nie widział o koń ca kwarantanny, a ruch turystyczny bez wiz nagle został zagroż ony cał kowitym zniesieniem z powodu naszego pozasą dowego systemu i postę powania rzą du. Dlatego podró ż na Ukrainę jest jedną z niewielu dostę pnych opcji, aby jakoś się rozproszyć , zrestartować , uciec od paniki z telewizora. Wą tpił am, czy warto wystawiać swoje prace tutaj na Ukrainie, ale widzę , ż e ludzie są bardzo sł abo poinformowani o tym, co i gdzie odwiedzić , a podró ż ują c samotnie, czę sto tę sknią za godnymi uwagi miejscami na trasie. Nie musisz szukać ż adnych „magnesó w” w naszym kraju, mamy już WSZYSTKO! Oznacza to, ż e jest na co patrzeć i co podziwiać . Nie bę dę szczegó ł owo opisywać wszystkich szczegó ł ó w (Google za pomoc), nie bę dę obcią ż ał moich podró ż y i wraż eń . W mojej opowieś ci bę dą tylko wą tki tras, konkretne obiekty, mapy-schematy - wszystko dla podró ż nych samochodami.


Nie brał em pod uwagę parkó w – jest ich duż o, wię c spokojnie moż na doliczyć do ich przejś cia jeszcze co najmniej trzy miesią ce (spacery tylko po najsł ynniejszych szlakach zaję ł y mi miesią c, a ile osó b o niskich dochodach… ). To wszystko, co muszę zobaczyć w naszym kraju.

Najbogatsze szlaki turystyczne to: Zakarpackie (19 dni), Iwano-Frankowsk (18 dni), Lwó w i Lwó w (16 dni), Kijó w i Kijó w (12 dni), Odessa i Odesa (11 dni), Czerkasy (9 dni). obwody Chersoń (8 dni), Czernihó w (8 dni), Tarnopol (8 dni), Poł tawa (7 dni). W tych obszarach moż na już jeź dzić i odwiedzać wyją tkowe miejsca na tych trasach, chociaż niektó re drogi dojazdowe są okropne (szczegó lnie w regionach Czerkasy i Tarnopol).

W innych rejonach sprawy mają się znacznie gorzej zaró wno z drogami, jak i infrastrukturą , ale nie ma mniej ciekawych zabytkó w, któ re warto zobaczyć.

Ale drogi i usł ugi nie są jedynymi przeszkodami w turystyce krajowej.

Z moich obserwacji wynika, ż e ​ ​ aby promować podró ż e po Ukrainie i rozwó j turystyki, należ y przede wszystkim:

1) Promocja w Internecie - każ dy obiekt musi mieć odpowiednią i aktywną stronę w sieci społ ecznoś ciowej lub witrynie internetowej (bę dziesz zaskoczony, ale nie wszystkie) z kontaktami, harmonogramem, cenami itp . ; co najważ niejsze - na wszystkich stronach należ y wskazać KONTAKTY, punkty GPS! ! ! ! !

2) Drogi, szczegó lnie odcinki promieniste-wejś cia do obiektó w, billboardy na drogach centralnych przed zjazdem do unikalnych obiektó w, strzał ki-znaki w samych osiedlach.

3) Infrastruktura - podstawowe potrzeby: toalety, parking, kawiarnie/miejsca do jedzenia, urny, wywó z i wywó z ś mieci, zaopatrzenie w wodę /ź ró dł a, a zwł aszcza kanalizacja/eko-szambo.

4) Regularnie (nie raz w roku! )

) ekoakcje mają ce na celu oczyszczenie najbliż szych terenó w z wysypisk, zaró wno przez mieszkań có w (przymusowo przede wszystkim zanieczyszczają teren, sprzą tają c teren raz – nie bę dą już wyrzucać ś mieci), jak i turystó w-wolontariuszy. Materiał y eksploatacyjne i wywó z ś mieci - kosztem stał ego% przychodzą cych biletó w.


5) Przejrzyste dla wszystkich cen usł ug i pł atnoś ci za wszystkie te usł ugi za poś rednictwem kas fiskalnych stacjonarnych lub przenoś nych / aplikacji w laptopach, telefonach itp. , w tym wczesnej rezerwacji online z pł atnoś cią i czekiem (zwł aszcza w przypadku obiektó w przyrodniczych, wejś cia / wjazdy na teren parkó w narodowych, rezerwató w, obozó w turystycznych, za któ re opł ata zazwyczaj rozlicza się w kieszeniach leś nikó w).

W Europie, nawet na targi z innych krajó w, handlowcy przyjeż dż ają z przenoś nymi kasami fiskalnymi lub laptopem + drukarką i to na wyprzedaż ach ulicznych!

A nasi ludzie mogą tylko organizować wiece przeciwko statkom kosmicznym, przyzwyczajonym do pracy z czarną księ gowoś cią i pensjami w kopertach. Po co iś ć do biznesu, jeś li nie moż esz zarabiać przy kasie i pł acić biał ą pensję ? I nie narzekajmy na podatki, media, czynsz - w Europie są one znacznie wyż sze, a ceny w stosunku do kosztó w są tam niż sze. Nie znam ż adnego znajomego na Ukrainie, któ ry by zbankrutował (chyba, ż e ​ ​ wszystko wypił lub zgubił ), wrę cz przeciwnie - banalny kiosk spoż ywczy przynosi wł aś cicielowi samochó d za rok, mieszkanie za 5 lat! To wszystko w duż ej mierze z powodu niepł acenia podatkó w, taniego niewolnika. ż ycie nieproporcjonalne do zawyż onych cen .

6) Obowią zkowa kategoryzacja i certyfikacja obiektó w noclegowych, brak osó b prywatnych w hotelach powyż ej 10 pokoi, tylko jur. osó b i pł atnoś ci za poś rednictwem statku kosmicznego, kontroli skarbowych.

Normą stał o się rejestrowanie minihoteli z maksymalnie 10 pokojami, podczas gdy pozostał e 100 pokoi znajduje się w stanie „wiecznej renowacji”, ale są bezpiecznie zaję te we wszystkich pokojach i w pobliż u kasy biletowej, bez podatkó w i wycieczek . kolekcja. Zezwolenia na prowadzenie hotelu - dopiero po oddaniu cał ej liczby pokoi (zgodnie z paszportami technicznymi) oraz uzyskaniu kategorii i zaś wiadczenia. Nie wiesz, jak się zapeł nić i pracować ze stratą - wyjdź z rynku lub kup mniejszy przedmiot, ustę pują c miejsca bardziej kreatywnym i kreatywnym hotelarzom. Najpierw opracuj biznesplan i ustal grupę docelową , pomyś l o strategii marketingowej, przedmiocie instytucji, znajdź swoją niszę , odmienną od innych, a dopiero potem zajmij się hotelarstwem - bez tego się wypalisz. I tak, w hotelach rentownoś ć bę dzie tylko przy cał orocznym, cyklicznym obł oż eniu przy ś rednich cenach rynkowych.


Przyjazdy jednorazowe i sezonowoś ć poniż ej 9 miesię cy.

- Drogą doniką d jest wieczna rotacja personelu, koniecznoś ć oszczę dzania na jakoś ci, zawyż anie cen, co prowadzi do degradacji i bankructwa.

7) Wprowadzenie dotkliwych, ogromnych kar za zanieczyszczenie terenu, zbiorniki wodne (zwł aszcza gó rskie jeziora, w któ rych ZABRONIONE jest pł ywanie! ), palenie tytoniu, spontaniczne parkowanie i wysypiska ś mieci, wandalizm na trasach nie tylko dla turystó w, ale takż e dla mieszkań có w .

8) Patrole ekoturystyczne (m. in. konne / rowerowe / quadro), zał ą cznik kontrola leś nictwa (dodatkowe wakaty).

9) Wyposaż enie parkingó w turystycznych, pó l namiotowych na terenie obiektó w NPF (stoł y, zadaszenia, urny, paleniska, ź ró dł a/woda, toalety, zwł aszcza w lasach - zwykł e drewniane, w schroniskach - torf, na plaż e - bio(bakterie)/torf), na kempingach i biwakach - stacjonarne z bież ą cą wodą )), zatwierdzony katalog takich parkingó w, biwakowanie pł atne czekiem; gó rskie/sportowe kilkudniowe wę dró wki tylko po zarejestrowaniu się w KSS i opł aceniu z gó ry wszystkich oficjalnych parkingó w (na zasadzie „schroniska” / „schroniska” w Europie), z zakazem rozbijania biwaku poza biurem. parking.

10) Rekonstrukcja, przynajmniej minimalna kosmetyczna naprawa podstawowych potrzeb (dach, okna, fundament, elewacja, temperatura w muzeach i magazynach) lub konserwacja na przyszł oś ć unikalnych, zniszczonych obiektó w.


Szczegó lnie warto rozpoczą ć konserwację nastę pują cych zamkó w: Newycki, Serednianskyi, Chustskyi, Dovgaev, Kankiv, Starosilskyi, Starokostiantynivskyi, Klevanskyi, Ostrohskyi, Popova, Pnivskyi, zamki obwodu Tarnopolskiego, Tarakaniv dla tracą c je. A w nastę pują cych mają tkach trzeba stworzyć tematyczne muzealno-parkowe kompleksy rozrywkowe z rozwinię tą ró ż norodną infrastrukturą , któ re bę dą pereł kami regionu: Bił okrynica i Wyszniowiec w Tarnopolu; Dachowski i Szuwał ow w obwodzie czerkaskim (przeniesienie do Ministerstwa Kultury); Rumyantsev i Lyzogubiv w rejonie Czernihowa (w celu przywró cenia Kaczaniwki i Sokyrynki); Zakrewski i Ant-Apostoł owie w Poł tawie; Samchyky i Maliivtsi, obwó d chmielnicki ; Dubetskoho-Pankeyevykh i Kurisove, obwó d odeski ; Pervukhinka, Stary Merchyk i Sharivka w obwodzie charkowskim; Obroszyne, Gredeliv, Brunytskykh, hrabia Badeni, obwó d lwowski.

; Meringa (to budynek ratunkowy, dzieci muszą być pilnie przeniesione), Szczerbatowa, Czerniatyn, Woronowica, obwó d winnicki. I nie bę dą to pojedyncze obiekty, ale oś rodki wypoczynkowe w pobliż u ciekawych i odwiedzanych miejsc, czyli przepł yw turystó w tam już jest, co gwarantuje opł acalnoś ć projektó w. Pilnie należ y wyposaż yć magazyny w muzeach Odessy, aby nie stracić unikalnych eksponató w. Dziś nawet legendarnego zamku w Podhorcach nie da się odrestaurować , wydaje się , ż e prace już się rozpoczę ł y, ale rezultató w nie widać , trwa zbyt dł ugo. Takie projekty muszą być wykonane dokł adnie i kompleksowo, bez rozcią gania ś rodkó w na dziesię ciolecia, inaczej nie ma to sensu.

11) Wreszcie konieczne jest uwolnienie zabytkó w architektury z takich instytucji jak: szkoł y dziecię ce, internaty, obozy, poradnie gruź licze, szpitale psychiatryczne. szpital, admin.

25 z napisanych przeze mnie tras moż na uznać za prawdziwie „Zł ote”, są wś ró d nich najczę ś ciej odwiedzane i poszukiwane przez turystó w, mają najbardziej rozwinię tą infrastrukturę turystyczną , cenną pod wzglę dem historycznym, przyrodniczym czy etnicznym, są wizytó wkami kraj. Wiele biur podró ż y oferuje wycieczki tymi trasami w takiej czy innej interpretacji, czę sto ograniczone do odwiedzenia tylko 2-3 najpopularniejszych i odwiedzanych miejsc przez 1 dzień . Ale musimy zrozumieć , ż e turysta nie pojedzie ze Wschodu Ukrainy na Zachó d (lub odwrotnie) na jeden dzień w weekendową wycieczkę do dwó ch miejsc, nawet wyją tkowych. Trasy powinny skł adać się z co najmniej 2-3 peł nych dni wycieczki, tak aby czas w drodze z domu do celu iz powrotem nie przekraczał czasu wycieczki, czyli tzw.


spę dzić.2 dni pocią giem/autobusem na 1 dzień na wycieczkach (zazwyczaj druga poł owa dnia to sobota a pierwsza to niedziela) - NIE JEST ROZSĄ DNE, takie wycieczki nie przycią gają uwagi klientó w. Turystom nie spodobają się ró wnież jednodniowe wycieczki, któ re trwają dł uż ej niż.6 godzin w drodze i mniej niż.5 godzin w miejscach (wycieczki jednodniowe dotyczą tylko turystó w z regionu o promieniu do 150 km). Dlatego przedstawiam najbardziej kompletne trasy w każ dym regionie, z najciekawszymi obiektami w pobliż u znanych już miejsc, z gó rskimi szlakami, szczytami i nat. parki, któ rych nie dotykam (opró cz Howerli i kolejek linowych). Pogrubioną czcionką zaznaczam miejsca, któ re przewoż ą prawie wszystkie biura podró ż y/biura turystyczne Ukrainy, czyli standardowe i popularne klasyki, jednakowe dla wszystkich (spodziewaj się duż ej koncentracji turystó w w sezonie/terminach).

Swoją drogą , w każ dej okolicy moż esz odpoczą ć przez tydzień lub dł uż ej, ale wyznaczył em trasy tylko do najbardziej wyją tkowych miejsc i obiektó w, nie liczą c zwykł ych zabytkó w, ś wią tyń , lokalnych muzeó w historycznych, skweró w, galerii handlowych, questó w pokoje i nie tylko. Jednocześ nie przeznacza się wystarczają co duż o czasu na zwiedzanie uwzglę dnionych obiektó w, aby nie był to „galop”, ale zgodnie z akademicką godziną wycieczek (30 minut do ś wią tyni; 40 minut do muzeum; 1 godzina i 20 minut do duż ego muzeum / pał acu / zamku). kompleks, skansen, ogró d botaniczny, klasztor, gospodarstwo / winiarnia z degustacją , 3-4 godziny na dendoparki, historyczne km / godzinę na zjazd). Ale na co dzień bardzo pracowicie, 4-6 mał ych przedmiotó w/dzień , 2-3 duż e, od 7.00 do 20.00. Wszystkie trasy są przystosowane do podró ż y wł asnym/wynaję tym samochodem, wygodniejsze dla rodziny lub mał ej grupy do 15 osó b.

Uwaga: na mapach ciekawe osiedla i ciekawe miejsca zaznaczono kolorem czarnym, „w cudzysł owie” – kolorowe (lub jedyne w dzielnicy) restauracje/kawiarnie, na czerwono – hotele/osiedla.

Noclegi został y wybrane wedł ug zasad: albo kolorowe (nie trzeba tam mieszkać , moż na spacerować po okolicy, odwiedzić restaurację /spa/zaję cia – wiele na Zakarpaciu i Lwowie), albo najwię ksze w mieś cie, albo najlepszy w recenzjach, albo jedyny w powiecie – w każ dym regionie inaczej. Na przykł ad w obwodzie czerkaskim (trasy nr 15 i nr 20) gł ó wnie Osiedle Zielonej Turystyki i mał e hotele, zauważ ył a wszystko, co jest, ponieważ nie ma gdzie się zatrzymać . Na mapach zaznaczam wszystkie interesują ce obiekty znajdują ce się w pobliż u, ale dzienna ramka obejmuje tylko miejsca wymienione poniż ej. Trasy i przebiegi na wykresach - liniowe lub promieniowe.

„25 ZŁ OTYCH SPOSOBÓ W UKRAINY”

(od bardziej popularnych i wyposaż onych do mniej)

1. Jaremcze , VDP.


Przeł om, Skał y Dowbusza, woliery - Mykulychyn, browary - Tataró w, Wodospad Zhenetsky Huk - Bukovel, cał y dzień (narty zimowe), Skansen, Dino Park, Klub Wodny na jeziorze - Worochta, austriackie mosty, Koś ció ł szopki, Trampoliny - Howerla , cał y dzień , fosa. trudnoś ć.3 / na 5, pogoda, maj-paź dziernik - Werchowina, Huculszczyzna, etnomuzea kameralne (okoł o 12 sztuk, są wycieczki teatralne, tematyczne, wieczorne), pstrą gi, rafting (latem ), farmy seró w alpejskich (lato), co najmniej 1 dzień - Kryworownia (w przeszł oś ci - "dacza" inteligencji ukraiń skiej), muzea, Kolyada - Jaworó w, narciarze, Eko-pstrą g, fabryka seró w huculskich. 5 dni, noclegi w Worochcie (3 noce, wycieczki promieniowe tań sze niż Bukowel i Jaremcze, są hostele, campingi, pola namiotowe, osiedla) i Werchowyna (3 noce, pola namiotowe, hotele, osiedla).

Trasa jest czę ś cią wielkiego szlaku „Zł oty Pierś cień Karpat”.

Gł ó wne drogi został y naprawione, w tym straszny wcześ niej odcinek Worochta-Wierchowina, a promieniste wjazdy nie (na co idą pienią dze na punkt kontrolny Howerla ??? ). Jeś li chodzi o piesze wę dró wki: koniecznie zabierz lokalnych przewodnikó w, nie lekceważ gó r, nie wybaczają bł ę dó w i zaniedbań . Ale jeś li jesteś guru w biegach na orientację , nadal pamię tasz podstawową zasadę turysty gó rskiego: jeś li nie masz czasu na wejś cie na szczyt przed godziną.13. 00 (listopad-styczeń - do godziny 12.00), wspinaczkę musisz przeł oż yć na dzisiaj i wracaj, ż eby zł apać ś wiatł o. / zanim pogoda się pogorszy, ż eby zejś ć . Niespecjalnie rozumiem tych, któ rzy zaczynają po poł udniu - czy jesteś normalny? ? Wszystkie wejś cia muszą być wykonane przed poł udniem! ! ! !!

Jeś li rano burza z piorunami - zaplanuj alternatywne wakacje zamiast gó r, w Karpatach dobre jest coś do roboty poza wspinaczką , podczas kilkudniowych wę dró wek pamię taj o zaplanowaniu dni i dni wolnych.

Nevytske, ruiny zamku - Uż horod, zamek, centrum, ś wią tynia Rotunda, Aleja Lipowa, sakura w kwietniu, gastronomia - Niż ne Soł otwyne, Arboretum Derenivka, Ł aź nie Srebrne, Sakura, Zakł ad Gó rniczy. woda - Rakoshine, klasztor i fabryka sera - Ś rodek, ruiny zamku templariuszy, winiarnia Leanka - Chinadiyevo, zamek Shenborn (Karpaty) , Zamek Ś w. etno-zajazd Credence (dla grup - prezentacja), Honey House, gastronomia - Kosin, termy Kosino, Aquapark (lato) , cał y dzień - Yanoshi, Wine House, Dino Park - Beregovo / strong>, Zamek Chizai, Muzeum Wina.

4 dni, nocleg w Mukaczewie (dogodnie).

Należ y pamię tać , ż e podczas kwarantanny w szczycie sezonu w kompleksie Kosino dostę pne są tylko Aquapark (latem) i jeden basen termalny (z Ż urawiem).


Wszystkie inne baseny, restauracja i Ł azienki Kró lewskie - tylko dla tych, któ rzy mieszkają w hotelu "Ivancho Birtok" (teraz od 14.09 - Ł azienki i inne baseny są dostę pne). I choć wielu jest oburzonych, to jednak jest to wł aś ciwa praktyka dla bezpiecznego wypoczynku goś ci hotelowych.

3. Kijó w , Ł awra UNESCO, Centrum Historyczne, minimum 1 dzień - Suholuchcha, rezydencja - Dymer, Zoo "12 miesię cy" / lub Ranczo "Kozadoevo" - listopad. Petrivtsi, rezydencja Mezhyhirya - Czarnobyl, cał y dzień - Vel. Dmytrovychi, Osloff Donkey Farm - Gorbovychi, Jiffy Snail Farm - Jasnogorodka , Ostrich Valley Farm and Winery - Buzova , Ukrainske Selo - Motyzhyn, Dobropark (lato).

4 dni, nocleg w Kijowie, prawy brzeg.

4. Wycieczka gastronomiczna „Droga wina i smaku” uk. Besarabia ” .

Odesa , katakumby, opera, pał ace-muzea, schody, kolorowe wycieczki tematyczne i restauracje, co najmniej 1 dzień - mł odzież , etnopark "New Vasyuki" - zatoki, plaż e (lato) - Priberezhne, klub jeź dziecki Maraton - Szabo, kawiarnia Shabsky Dvorik, Centrum Wina, Europejska Fabryka Seró w, Chateau Lakarin (francuski winiarz) - Rejon Tarutyń ski, Frumushika-Nova, etno-eko-kompleks „Besarabska wieś ” , Farma, Gagauz, cał y dzień - Kulewcza, Cudowne Ikony - Bieł gorod-Dniestr, Twierdza Ackerman , Ś w. Ką pielisko Suczawa (w drodze powrotnej) - Bilyaivka, Park Narodowy Delty Dniestru "Ukr. Amazon ”(lato), winiarnia Szewczenko. 4 dni, noce w Odessie i Frumushik.

5. Chocim, Twierdza - Zavallya, piec.

Atlantyda (z przewodnikiem w kombinezonie, trasy ekstremalne) - Kamieniec Podolski, cał y dzień , Twierdza (istnieje nocne zwiedzanie), garncarstwo, Stare Miasto, festiwale retro, balony, kanion . Smotrich - wieś

Usta, kajaki/ł ó dki na ludziach. Dniestr (lato) - Subich, piec. klasztor - Bakota, piec. klasztor, miejsce sił y (zimą klasztory jaskiniowe moż na zastą pić zwiedzaniem Czerniowiec , Uniwersytetu UNESCO, centrum, festiwali ludowych i imprez). 3 dni, nocleg w Kamiance (promieniowo dogodny).

6. Stara Wieś , ruiny Zamku Ostrozky - Svirzh, Zamek hrabiego Zettnera ("Trzej muszkieterowie") - Univ, Ł awra - Zł oczó w, Zamek Sobieskich, Pał ac Chiń ski, Ravelin Cafe - Podhorce , Zamek Koniecpolskich-Ż ewuskich, Loch Alchemika, Koś ció ł Podkamin, Diabelski Kamień , Dominik.


klasztor - Olesko , zamek Dynylovych-Zhevusky, etno-restauracja Hrydnytsia / lub Pod zamkiem - Yabluniv, Farma ś limakó w i ż ab. 2 dni, noc w Zolochev.

Kardashinka, "Tavria Farm", poł udnie, pt-nd, rzemiosł o - Gola Prystan, etno-posiadł oś ć Czajka, jeziora Bobrove i Solyane, nabrzeż e, arbuzy, arbuzy, winiarnia i ś limaki "Klara Marsala" - Skadovsk - Wyspa Dzharilgach < / silny> «Ukr. Malediwy ”, pó ł dnia - Obloy, Gorą ce ź ró dł o, ł aź nia, Farma kó z - Radensk, Piaski Oleshkiv, pó ł dnia - Zabawa , ruiny posiadł oś ci i winnicy księ cia Trubeckiego - Oleshki / Saga, Jeziora Jodowe, eko-kompleksy, Kluby jeź dzieckie przez cał y rok (Grand Prix, Bucephalus, Oleshya Tale, Mleczna Studnia) - Chersoń , wycieczki tematyczne, winiarnia Kurin - Askania-Nova, cał y dzień . 5 dni, noclegi w Skadowsku i Chersoniu. Sezon kwiecień -listopad.

Guklivy, Koś ció ł Ducha Ś wię tego - Pylypets, wodospad Shipit, kolejka linowa w miejscowoś ci Gimba, Polonyna Borż awa (zimą na nartach), paralotniarze (latem), Tea Suriya - Synevyrska Polyana, jezioro. Synevyr , Dolina Wilkó w, Farma Strusi, etno-chaty – s.

Synevyr, Arpad Line, Bear Center - Soimy i Kelechyn, min. ź ró dł a - Koł ochowo wieś -muzeum, cał y dzień , bunkier, pstrą g, skansen, min. ź ró dł a, wystę py grupowe, krokusy w marcu, gastronomia. 3 dni, noce w Pylypets.

9. Chust, ruiny Zamku, Farma Strusi - Kireshi, Dolina Ż onkili na począ tku maja - Welyatino, termy "Ciepł e Wody" (obecnie w trakcie przebudowy) / lub Wybrzeż e, termy "Lark" - Wyszkowo, Browar Pablo - Shayan Resort, min.

Ź ró deł ka, Jezioro Siloam - Krzacza, Hodowla Jesiotró w i Pstrą gó w, Baż antarnia, Zł oty Owoc - Steblivka, Gospodarstwo Buffalo - Iza , Centrum Tkania Winoroś li, Fabryka Seró w Baranove - Lipcha , Ś limak Jelenia Farma - Niż ne Selyshche, Fabryka Seró w, Farma Ś limakó w, Farma Green Grove, Opryshka Ethno-Hut (dla grup - zabawa). Cią gł a gastronomia i zakupy. 3 dni, noce w Shayan.


10. Zaporoż e, Wyspa Khortytsia , Teatr jeź dziecki, cał y dzień , winiarnia Villa del Vino - Wasyló wka, Dwó r Popowa, Zoo - Myrne, Kamienny Gró b, miejsce sił y - Berdiań sk, Zoo , rzeź by, plaż a na mierzei. 2 dni, noc w Zaporoż u. Sezon kwiecień -listopad.

11. Oś rodek Truskawiec, centrum, pijalnia, Park Pidhirya, pstrą garnia "Dom Rybaka" - Nahujevychi, osiedle I.

Franka - Drohobycz, Ratusz (jest wycieczka nocna), Koś ció ł ś w. ź ró dł a, loty balonem (lato) - Urich, Tustan Fortress - Stryj, muzea - ​ ​ Wę gry, Mukko Farm - s. Podhorce, mają tek Brunycki, ż onkil "Pole Nadziei" - Myrtyuky, Apteka Dziadka - Rozgirche, Skalny Klasztor, gospodarstwo ekologiczne - Kurort Morszyn, Park Zdrojowy, pijalnia - Goszó w, klasztor - Bubnyszcze , Skał y Dowbusza , Skał a . 4 dni, noclegi w Truskawcu (2) i Morszynie (2).

12 . Lwó w , cał y dzień , historyczne centrum UNESCO, opera, nocne wycieczki teatralne, kolorowe restauracje tematyczne, gastronomia - Ż ó ł kiew , Zamek Ż ó ł kiewski, Muzeum Kuź ni, Klasztor Wasilewski, Ś wią tynia UNESCO - Krechó w , klasztor - Majdan, eko-kompleks "Czarodziejskie Jeziora" (zimą na nartach) - Salneka, Hodowla ś limakó w i wę ż y - Vel.

Lubeń , najstarsze uzdrowisko, ź ró dł o siarkowodoru, Park Obroshyne, Pał ac Arcybiskupi, Park Zhornyska, Centrum Niedź wiedzia Domaż yra - Stradch, piec. klasztor - Iwano-Frankiwsk, Muzeum Przyrody, eko-szlaki Roztocze, Jezioro Janowskie, dziedzictwo przyrodnicze UNESCO. 3 dni, noce we Lwowie (odjazdy radialne).

We Lwowie nie osiedlajcie się na pó ł nocnych obrzeż ach - znajduje się znane skł adowisko odpadó w Hrybowycze-Briuchowycze + cmentarz (trzeba był o pomyś leć , postawić skł adowisko w pobliż u sł ynnego niegdyś termalnego uzdrowiska Bryuchowicze - teraz jest nie wspomniano, wszyscy są rozdarci) studnie opuszczone, ale duma i PR peł ne spodnie i kieszenie).

13. s. Buki, urodzony w kanionie. Gó ra Tikicz - Ż aszkow, Klub Jeź dziecki - Wyszkiwske, gospodarstwo Zł oty Baż ant - Gał ajki , Kozioł ki - Legedzino, Muzeum Kultury Trypilijskiej - Uman, Arboretum Sofiyivka , Gró b Nachmana, Mus.

fontanna, oś wietlenie „Nowa Sofijwka”, loch klasztoru bazylianó w. 2 dni, 2 noce w Humaniu (odloty radialne).


Poł tawa , pole bitwy, podwó rko babci, Sorochinsky Jar (narty zimowe) – Abazovka, Muzeum piwa i bimbru – Opisznia , warsztaty garncarskie, kompleksy etniczne, Festiwal Barszczu (sierpień , wszystkie rodzaje barszczu) - Vel. Budiszcza, Muzeum Ukraiń skie ś lub z przedstawieniem - Dykanka, Lilac Grove (począ tek maja), Oaks, ś wią tynia - Proni Farm, zabawa z Gogolem, Shinokiem. 2 dni, noc w Poł tawie.

15. Czygirin , rezydencja B. Chmielnickiego - soboty , ś wią tynia, studnie - Zernoland, skansen, gó ra - trakt Ataman, ź ró dł o Ż ywun - Zimny ​ ​ Jar , Klasztor Motroninsky, Buda - Farma Kamyanka, Muzeum Puszkina i Czajkowskiego, Kanion Tyasmin. 2 dni, noce w przysió ł ku Medvedivka / Buda.

16. Prył uki, Klasztor Gustyn - Sokyryntsi, posiadł oś ć Galagan, degustacja.

Hala "Pszczelarska" - Trostyanets, arboretum Skoropadski - Kaczaniwka , osiedle Tarnowskich - Pietruszó wka, etno-kompleks "Folwarka Sokoł a", gastronomia - Ichnia, Park Narodowy, eko-szlaki. 2 dni, noc w schronisku Kaczaniwka / etno-farma.

17. Wycieczka gastronomiczna „Droga wina i smaku” uk. Besarabia ”. z. Strumok, Winery V. Petrov - Primorskoe, Brynzarnya "Kuba-Daleko", plaż e - Vilkowe , "Ukraiń ska Wenecja", "0 km", Lipovany, Monastyrske dziedziniec », Gastronomia , wino Novak - art. Nekrasivka, Ł uk Struvego, Wyspa Tatarska (bawole) - Safyany, Farma ś limakó w besarabskich - Izmail, muzea, Piwnica win Vinaria - Orlivka, Farma Buffalo - Krynychne, Kolonist Winery, Bolgari - s. Velvet, najwię ksze jezioro.

Yalpug, winiarnia Villa Tinta - Bolgrad, tawerna "Naczynia bał kań skie" - Tytoń , fabryka seró w "Hojna okolica". 4 dni, noce w Wilkowo (1) i Izmail (3). Cią gł a gastronomia i zakupy.

18. Oś rodek wypoczynkowy Myrhorod , park, rzeź by, pijalnia - Dibrivka, Fabryka koni, kumys - Mgar, klasztor - Wownianka, fabryka sera Blonsky - Velyki Sorochyntsi , Jarmark Soroczyń ski (targi 18-24 sierpnia), Muzeum Gogola, Etno-przysió ł ek (teatralny. Wycieczka „Obiad z Gogolem”), gastronomia – s. Pokrovske, przysió ł ek Chatky, rezerwat daczy Korolenkova, miejsce spotkań inteligencji twó rczej - Gogol, wycieczki teatralne po posiadł oś ci Gogola (są nocne). 3 dni, noce w Myrhorod.


Czernihó w , historyczne centrum i jaskinie, pó ł dnia - Sednev, mają tek Ł yzogubiv (w przeszł oś ci miejsce spotkań kreatywnych ludzi), lipa Szewczenki, Temple-Viy, klub jeź dziecki - Sosnytsia, Muzeum Dovzhenko - Mezin, Muzeum Archeologiczne , Park Narodowy Meziń skiej Szwajcarii, eko-szlaki i kajaki - Wyszenki, mają tek Rumiancew-Zadunaisky - Baturyn , muzea, cał y dzień - Niż yn, Ś wią tynie, "Dworzec Pocztowy" - Park Przyrody Beremitske - Nat. Park Zalissia, rezydencja. 4 dni, noce w Czernihowie i Baturyn.

20. Horodyshche, Muzeum Gulak-Artemovsky - Wilszan, Muzeum Szewczenki - Szewczenko - Budyshche, Mają tek Engelhardta, Dę by - Moryntsi , Mają tek Szewczenkó w - Steblyov, Muzeum Neczuy-Levytsky - Korsun-Shevchenkivsky, Pał ac Lopukhin, ur. Ros, liliowy w maju - z. Gł uszki, gospodarstwo "Kizonka" - Kaniw, Tarasowa gó ra. 2 dni , noc w etno-dworach Moryntsi

21. Trikraty, las - kaniony Aktovsky i Arbuzynsky - Migeya, Radon Lake, obozy raftingowe - Pobuzke, Muzeum Wojsk Rakietowych - Poł udniowy Kanion Bugu. 2 dni , nocleg na kempingach / obozach Migei. Sezon trasowy marzec-listopad.

22. Onyszkiwce, ź ró dł o ś w. Anna, chrzcielnica - Bieł okrynica, pał ac hrabiego Woronina - Krzemieniec, gó ra Bona i klasztory, tor bobslejowy - Wyszniewiec, zamek-pał ac Wyszniewieckiego - Vel. Berezhtsi, gó ra Boż a - z. Pokó j, staw Virlya - Poczajew, Ł awra i Scytia. 3 dni, noce w Krzemień cu, kompleks Panorama.

Lumshory , ź ró dł a siarkowodoru, Chans i wodospady - Perechyn, fabryka seró w, kawiarnia podkowa - Zarichevo, Muzeum Ł emkó w (dla grup - spektakl) - Wielki Berezny, dziewicze lasy UNESCO - Księ ż niczko, miejsce upadku Meteorytu (przechowywany w Muzeum Przyrody w Wiedniu, Austria) - Só l, min. ź ró dł a, Linia Arpad - Stuzhytsia, dę by - Uż ok, Ś wią tynia UNESCO, min. ź ró dł a, przeł ę cz, ź ró dł o rzek Xiang i Uż . 3 dni, noce w oś rodku "Krasiya" z. Wież a (narty zimowe).

Pamię taj - lecznicze dział anie karpackich kadzi ż eliwnych moż na uzyskać tylko w ką pieli z wodą mineralną siarkowodoru (Lumshory, "Zł oty Pstrą g" / Korostov, "Magurka" / Wierchowina). Wszystkie inne warianty Chans z niemineralną wodą i naparami zioł owymi, olejkami eterycznymi itp. to tylko wielka gorą ca ką piel.


Ponadto tylko siarkowodó r ma wł aś ciwoś ci antybakteryjne, wię c trudno jest podnieś ć coś dermatologicznego (ale wedł ug wszelkich zasad Chan przed napeł nieniem należ y spalić w ogniu). Natomiast ką piel w balii z czystą wodą wymaga dokł adnej dezynfekcji wanny po każ dym goś ciu/grupie (w przeciwień stwie do basenó w - w balii nie wykonuje się dezynfekcji tabletkami), wię c uważ aj, jak jest dla Ciebie przygotowana!

24. Ł uck, Zamek Lubart, Stare Miasto (latem organizowane są wycieczki teatralne i wieczorne), Muzeum Ikony, Skansen Rockini, klub jeź dziecki Cloverland - Klevan, Tunel Mił oś ci < efekt tunelu maj-paź dziernik ) – str.

Ł uck - trasa nr 24 - nr 22 - nr 6 - nr 12 - nr 11 - nr 2 - nr 23 - nr 8 - nr 9 (+1 dzień na odpoczynek i SPA w Szajan / Velyatino / Beregovo) - nr 1 - nr 5 - №13 - №21 - №20 - №15 - №3 - №19 - №16 - №18 (+ 1 dzień na odpoczynek, SPA, zabiegi w Myrhorod) - №14 - (25 - №10 - №7 - № 4 - №17 - wykoń czenie w m.

Odessa = 78 dni + 2 dodatkowe. dzień wolny.

+8 dni w przypadku duż ych relokacji:

1) Morszyn-Mukaczewo (z wizytą w kolejce linowej na gó rę W. Wierch, chata Mokhnach, farma kó z Dwie Katarzyny w Sł awsku, strefa relaksu (lato) lub nowoczesne narty (zima) w kurorcie Play) ,

2) Szajan-Worochta (z wizytą nad Jeziorami Soł otwiń skimi (lato), Centrum Europy i Koł ybskim Muzeum Biznesu, Browarem Tsypa i Ź ró dł ami Gó rniczymi w Kwasach, Ś wią tynią UNESCO w Jasinie, Dragobrat (narty zimą )), >

3) Wierchowina-Kamianec (z letnimi wizytami: Wodospady Szeszorskiego, Muzeum Pisanki w Koł omyi, Uniwersytet UNESCO w Czerniowcach; zimą trasa bę dzie: „Osiedle ś w.

Mykolay ”, oś rodek narciarski Migovo, festiwale uniwersyteckie i folklorystyczne w Czerniowcach),

4) Kamieniec Podolski-Uman (z letnimi wizytami: wodospad Malievetsky, twierdza Miedzhibiż , chrzcielnica ś w.

Onufria, mają tek Pirogowa w Winnicy, fontanna Roshen; zimą : Medzihibiż , mają tek Pirogowa, muzeum-pał ac w Woronowicy)>

5) Czerkasy-Kijó w (z wizytą na Ł ysej Gó rze (Rż yszczó w), Gó rze Krasucha (Wiaczew), parku „Staroż ytny Kijó w” (Kopaczew, spektakle sob. -nd. 13.00-21.00, w dni powszednie bez 10.00-18.00 ), Manufaktura lub moż esz udać się na Lewy Brzeg, odwiedzają c muzea Rezerwatu Perejasł awskiego i farmę „Kijó w Askania”),

6) Charkó w-Zaporoż e (z wizytą w Petrykivce (etnocentrum, przysió ł ek Galushkivka), Blue Lake w Elizavetivce (zimowy spacer po Dnieprze), Twierdza Kodak, Aquazoo Petrol).


7) Berdiań sk-Gengorka (z wizytami na plaż ach, gorą cych ź ró dł ach, sł onych jeziorach na Arabat Arrow / lub ł odzią na wyspę Biryuch w Genichesku),

8) Chersoń -Odesa (z wizytą w Muzeum Marynarki Wojennej, Zoo, winnicy Slivino w Mikoł ajowie, Olbia Ponty w Parutyniu, farmie seró w Svitlytsia Lastivka w Wyż yrce / lub ł odzi na Mierzei Kinburn w Oczakowie).

Przemieszczają c się z Krzemień ca do Zł oczowa trasa bę dzie wyglą dał a nastę pują co: Krzemieniec - Podkamin - Jabł onó w, gospodarstwo - Olesko, zamek, obiad - Podhorce - Zł oczó w, noc. Dzień drugi: Zł oczó w, zamek - Univ, obiad w jadalni - Svirzh - Stara Wieś - Lwó w. Przenoszą c się z Zaporoż a do morza: Chortytsia - Wasyló wka - nowa droga - Berdiań sk. Dzień drugi: Berdiań sk - Melitopol - Myrne - Genhirka, noc. Dzień trzeci: Gengorka – Askania-Nova – Skadovsk.

+2 dni na przybycie na miejsce rozpoczę cia i przeprowadzkę do domu.

W ten sposó b w TRZY MIESIĄ CE (90 dni) moż na poznać i zrozumieć Ukrainę (18 regionó w, 14 regionalnych miast-centró w), jej historię , kulturę , tradycje, nowoczesnoś ć .

Swoją drogą , kiedyś zarejestrował em swoje Zł ote Trasy na Krymie. Tak wię c, aby podró ż ować po cał ym pó ł wyspie, odwiedź najbardziej wyją tkowe miejsca, miejsca przyrodnicze, oryginalne muzea, winnice, pał ace, terrenkur (bez szlakó w gó rskich, są oficjalne. Okoł o 200szt. ) - Potrzebujesz 80 nieprzerwanych pracowitych dni "od ś witu do zachó d sł oń ca. Czy czujesz ró ż nicę - cał a Ukraina w 90 dni (lub 180, jeś li we wszystkich zaką tkach), a tylko Krym - w 80 dni (na obszarze Krymu ś rednio trochę wię cej niż jeden region Ukrainy) ? I to ja mam zrozumieć , jakie terytorium poddaliś my bez walki. Mam nadzieję , ż e kiedyś tchó rzliwy ukraiń ski. wł adze wiosną.2014 roku i uczestnicy referendum odpowiedzą za to, no i urosł y. zł y karzeł z samym kompleksem Napoleona-Hitlera…

Kró tkie wyjaś nienie oceny

Są one bardzo bogate w zabytki, unikatowe obiekty przyrodnicze, ale obecnie nie są tak popularne wś ró d turystó w z kilku powodó w. Na przykł ad:


Trasa nr 17 (gastronomia Besarabii) jest nie mniej ciekawa, bogata i kolorowa niż trasy nr 2 i nr 9 na Zakarpaciu. Ale teraz przedmieś cia Izmaela nie są tak popularne, do niedawna nie był o dró g, teraz są centralne, niektó re wjazdy wcią ż chcą lepiej. Ale paradoksalnie, przy wsparciu rzą du w Besarabii powstał a trasa koncertowa. trasa "Drogi wina i smaku", jest nawet strona z obiektami, ale nikt niczego nie promuje ani nie promuje (swoją drogą , obiekty na stronie są wymienione bez adresó w !! ! - Jesteś poważ ny ? ? jako turysta powinien je znaleź ć ??? ).

Natomiast na Zakarpaciu dopiero zamierzamy stworzyć podobną trasę , a turyś ci od dawna jeż dż ą po wszystkich obiektach bez ż adnego stanu. wsparcie i stowarzyszenia, na zł ych drogach. Banalne „radio sarafan”, naturalne pię kno, zasoby medyczne, rozwinię ta trasa

. infrastruktura (hotele, kawiarnie, termy, arboreta, gospodarstwa rolne, winiarnie, wycieczki teatralne, festiwale) - motor handlu.

Trasa nr 23: straszne drogi-wjazdy, brak promocji w Internecie, duż o naturalnych ś mieci. Aby zarzą dzać tym samym - zrobić zrzut w każ dym bunkrze linii Arpad! Lokalnych dupkó w trzeba smagać , ż eby w soboty jeź dzić , bo turystó w jest tam rzadko, wię c gdzie są ś mieci? ? .

Jednak na trasie znajdują się DWA MIEJSCA UNESCO (znowu nie promowane w Internecie), posiada wystarczają cą infrastrukturę (kawiarnie, hotele, oś rodki narciarskie), rozwinię te i uł oż one eko-szlaki (raczej wymó g UNESCO), moż liwoś ć zamó wienia przewodnika. lider (biuro Uzhansky National Park w V. Berezny, jest nawet dobra strona, ale nie jest promowana).

Ten sam problem na trasie nr 8: w okolicy Koł ochawy znajduje się bardzo malowniczy zalew Olshansko (Tereble-Rikske), któ ry przypomina mi jezioro Lacul-Roche w Rumunii, tylko zamiast przyklejonych drzew z wody, tutaj - wystają plastikowe butelki. Cał e pł ó tno wodne jest zaś miecone butelkami i ś mieciami - to bardzo straszne widowisko, horror jest taki, ż e jest to zbiornik, któ ry zasila wszystkie wioski w dzielnicy (dobrze, ż e mają jeszcze kilka ź ró deł )! A miejscowi narzekają , dlaczego turysta nie jedzie, bo Koł ochava to wieś -muzeum.

W przeciwień stwie do trasy nr 23 - trasa nr 25 nie ma podstawowej infrastruktury (z wyją tkiem Charkowa), z tymi samymi okropnymi drogami-wjazdami, nie ma miejsc ani przewodnikó w na ziemi, a przewodnika moż na zamó wić tylko w Charkowie , tam i zorganizować wycieczkę . Wycieczki po trasie tylko dla grup zorganizowanych na zamó wienie.


Ale jeś li dokonasz kosmetycznej rekonstrukcji obiektó w, dró g, upię kszysz terytorium, przeprowadzisz wycieczki teatralne po mają tkach (niech studiują w Muzeum Gogola i zamku Mukaczewo), otwó rz kolorowe kawiarnie z tamtej epoki (ucz się od restauratoró w we Lwowie, Uż gorodzie, Odessie ), promować informacje - moż e stać się perł ą obwodu charkowskiego.

Lwó w i jego okolice był y niegdyś bardzo popularne, zwł aszcza wś ró d Polakó w.

Ale umieś cił em go na 12 miejscu takż e z powodu ich bzdur - tyle lat nierozwią zania problemu wywozu ś mieci i "jeż dż enia" nimi po kraju - szczyt bezczelnoś ci i niedbalstwa. To odstrasza turystó w, ogó lnie szkodzi reputacji Ukrainy wś ró d zagranicznych goś ci. Pomimo wszystkich statystyk pokazują cych, ż e obwó d lwowski jest po Kijowie najczę ś ciej odwiedzany, utkną ł na począ tku XXI wieku pod wzglę dem infrastruktury i rozwoju turystyki.

Na przykł ad na trasie „Zamki Zł otej Podkowy” nie ma eleganckich restauracji, hoteli, dró g, sł ynnych festiwali, wycieczek tematycznych. We Lwowie cenny jest tylko obszar Rynku + 1 km w jego promieniu - w tym mieś cie nie ma nic innego do roboty. W Truskawcu, mimo popularnoś ci obcokrajowcó w, dopiero latem tego roku zaangaż owano się w poprawę miasta, Pijalni Dolnej, dró g - i to jest PR przedwyborczy, a nie rozwó j uzdrowiska.

Do Parku Zdrojowego (robiono to od wielu lat, nieracjonalnie wydają c pienią dze z budż etu), opuszczonych sanatorió w (dobra baza pod inteligentne apartamenty/pokoje mieszkalne), Pijalni Gó rnej (tam moż na zrobić Karpackie Muzeum Wó d Mineralnych z degustacja, konsultacje lekarskie), problemy z parkowaniem należ y zrobić przechwytują ce parkingi w okolicach + miejski uż ywany eurobus) rę ce nie się gał y.

Dlatego, nie wspominają c o statystykach, obwó d lwowski od dawna jest zamroż ony pod wzglę dem rozwoju turystyki i infrastruktury. A czy nastą pił rozwó j? - w poró wnaniu z twó rczym Zakarpaciem i przedsię biorczym regionem huculskim - są po prostu leniwi i publicyś ci.

Tego lata kwarantanny okresowo monitorował em posty polskiego biura podró ż y, któ re organizuje regularne wyjazdy na lwowskie. Tak wię c nawet w okresie kwarantanny udał o im się odbyć kilka podró ż y (wył apują c momenty, gdy tereny po obu stronach granicy był y zielone).


I byli chę tni, mimo trudnej sytuacji - to znaczy, ż e cudzoziemcy chcą zobaczyć Ukrainę , bę dą przyzwoite warunki do ich przyję cia, ż eby nie zniechę cić chę ci powrotu.

Generalnie, aby poprawić prezentację naszego kraju, musimy najpierw rozwią zać coś z problemem zanieczyszczenia, ś mieci – to pierwsza rzecz, jaka przychodzi do gł owy przy przekraczaniu granicy.

Na zachodniej i poł udniowej Ukrainie bardzo brakuje zakł adó w przetwarzania odpadó w, a nawet spalarni (nie bó j się ich! , w Polsce wię kszoś ć tych zakł adó w, a w Austrii i Danii takie zakł ady dział ają w centrum miasta, wszystko zależ y na technologii czyszczenia), stał e naturalne skł adowiska odpadó w. Po co sortować ś mieci (zaczynają c od koń ca), skoro nikt i nigdzie ich nie wywozić , czy wszystkie wywozić na jedno wspó lne wysypisko? ? ? W rezultacie - zanieczyszczenie rzek, jezior, wó d gruntowych. A ten problem jest poważ niejszy niż zł e drogi.

Zanim zaczniesz szukać jakichś „magnesó w” w turystyce (mogą to powiedzieć tylko ci, któ rych wiedza z zakresu turystyki ogranicza się do magnesó w na lodó wce), zbuduj drogi dla cię ż aró wek tranzytowych (bez kontrolowania ich wagi i bez pł acenia dla nowych tras) ), ucz się angielskiego z rzę du - musisz najpierw przynieś ć PORZĄ DEK I CZYSTOŚ Ć w kraju :

1) Posprzą taj wysypiska ś mieci, zbuduj zakł ady utylizacji ś mieci (jest to baza surowcowa i miejsca pracy od wiekó w, w przeciwień stwie do tartakó w i kopalń ), a zakł ady muszą mieć.50% udział u pań stwa, aby kontrolować i zapobiegać prywatnemu monopolowi z oszustwami cenowymi i zawalenie się ś mieci. I dopiero po uprzą tnię ciu skł adowisk moż na uruchomić system sortowania nowych ś mieci.

2) Oczyś ć rzeki i jeziora, wzmocnij tamy ochronne, zakaż naturalnych prywatnych zapó r i kanał ó w, san. teren wokó ł zbiornikó w i kopalń.

ź ró dł a; systemy magazynowania wody deszczowej / oczyszczonej wody na potrzeby nawadniania i potrzeb technicznych.

3) Zabroń nowych HPP i NPP ! ! ! ! ! ! tylko energia elektryczna WPP i SES na ró wninach ś rodkowo-wschodnich i poł udniowych (nieurodzajne, poprzemysł owe).

4) Przeprowadź je.


ocena kopalń , zamknię tych przestarzał ych, nierentownych i awaryjnych; z duż ym debetem kopalin - na modernizację (najlepiej mniej, ale bezpiecznie i dł ugo), aby czę ś ć z nich przekazać pań stwu (jakby się wró cił o) - o niezależ noś ć od oligarchy.

5) Natychmiast zaprzestać wylesiania – jest to cał kowicie zakazane w Europie, w tym planowane (kto widział wiatrochrony w Polsce, ten wie, czy drewno jest tam zbierane tylko na prywatnych mł odych plantacjach, a nie jak u nas – wycinane dziewice ). Zgadnij, gdzie na Ukrainie jest najwię cej tartakó w?

- po prawej, w powiecie pereczyń skim, obok dziewiczych lasó w UNESCO, najbardziej skorumpowanych obyczajó w Zakarpacia i najlepiej sprzedają cych się leś nikó w. Ś cinka sanitarna - tylko po utworzeniu komisji z każ dego "chorego" i oznaczonego terenu ! ! ! ! ! ! , z obowią zkową dostawą takich drzewek do specjalnych. podstawy do rozliczania i ewidencji, z pó ź niejszą utylizacją (ogrzewanie kotł ó w) - bez usuwania z leś nictwa!

, fał szowanie faktó w - cał a komisja w wię zieniu od dawna!

6) Regularne zalesianie na duż ą skalę , polany; odpowiedzialnoś ć karna (nie 850 UAH! ) dla leś nikó w za wyrą b (w dole rzeki - naczelnika w wię zieniu, szeregowy przechodzi na swoje stanowisko - i naczelnik, i szeregowiec bę dą się bali); do kontrolowania pracy ł owiectwa i ryboł ó wstwa w ramach tego samego systemu.

7) Zatwierdzenie i utrwalenie granic rezerwató w, nat.

parki na unikalnych terenach, aby zakazać tam budowy zakł adó w przemysł owych (zwł aszcza farm wiatrowych w gó rach i na trasie migracji ptakó w! ), wprowadzić wysokie kary za zanieczyszczenia; wreszcie nadać status Nat. Park Polonyna Borż awa (i zamykamy kwestię budowy tam farmy wiatrowej, co jest niedopuszczalne! ) i masyw Svydovets (zatrzymują c w ten sposó b wdzieranie się na Bukowel - przyszł oś ć turystyki pieszej, a nie narciarstwa! ).

8) Odpowiedzialnoś ć karna za nielegalne wydobycie i wywó z bursztynu (inne wię cej niż korupcyjne zwyczaje - Woł yń i dostę pne grupy pod auspicjami znanego posł a), za wydobycie rzecznego piasku i ż wiru - ta sama historia w każ dy region.


9) Wzmocnienie zasad odwadniania w sektorze prywatnym (ekoszambo, osadniki), zwł aszcza w rezydencjach i „elitarnych” hotelach, któ re mają tony metró w sześ ciennych. m. bezpoś rednio wszystkie wpł ywają do rzek (nigdy nie pł ywają w rzekach Karpat i Dniepru! ).

Wrzucanie gó wna do rzek i ś mieci jest gł ó wnym powodem, dla któ rego cudzoziemcy nie wybierają się do Karpat i naszych mó rz; wcią ż mogą pogodzić się z brakiem infrastruktury (do pewnego stopnia „wioska” jest ciekawym cudem dla obcokrajowca), ale z naturalnymi wysypiskami i latrynami – nie.

10) Odbuduj stare oś rodki narciarskie, wyposaż tylko dla począ tkują cych: niebieskie stoki, zbiorniki wodne (moż na je oczyś cić ze zrzutó w), armaty, nowe wycią gi narciarskie i gondole zamiast starych krzeseł , liny przez cał y rok. Duż y nacisk należ y poł oż yć na cał oroczne wę dró wki, a nie na sezonową jazdę na nartach, któ ra z roku na rok bę dzie kró tsza (umó wić się na wycieczkę zamiast zakł ó cać wszystkie gó ry i lasy; uruchomić regularny transport ekspresowy).

11) ZABRONIĆ ekspansję Bukowela do Swidowiec – aby powstrzymać monopolistę -oligarchę , któ ry nie pozwala na rozwó j starych narciarzy. Opuś ć Bukovel wył ą cznie dla zaawansowanych narciarzy (z dopuszczeniem na trudne trasy), obcokrajowcó w, festiwali, zawodó w, rozrywki. To prosta matematyka: 100 hoteli ze 100% obł oż eniem przez cał y rok (nawet z wczesną rezerwacją , ponieważ liczba miejsc jest ograniczona) daje wię kszy zysk niż.150 hoteli z 50% obł oż eniem przez 9 miesię cy. i 100.

ubezpieczenie od powodzi / poż aró w / zniszczeń wszystkich gospodarstw domowych, z zakazem ubezpieczenia i odszkodowań dla osó b mieszkają cych bliż ej niż.200m od rzeki / wody morskiej / klifó w (2-3 pię tra - 500m; powyż ej 3 pię tra - 1000m ) / na bł otnistym terenie stoki / bagna / torfowiska / uskoki / krasy itp. - wtedy zaczną się wyprowadzać , a takż e odpowiedzialnoś ć karna za wydawanie pozwoleń na taką budowę (w tym wydanych wcześ niej - bez przedawnienia).


14) Wreszcie zakaz budowy skł adowisk i schronisk dla zwierzą t - przymusowe traktowanie lub odpowiedzialnoś ć karna z konfiskatą mieszkań dla wł aś cicieli - "buł eczki" (jedna osoba nie moż e zagraż ać ż yciu i zdrowiu wszystkich w dzielnicy); dlaczego w przypadku wycieku gazu / wody ratownicy mogą wł amać się do mieszkania, a jeś li karaluchy i szczury wspinają się stamtą d, pł yną ekskrementy - nie? ? ? Jest to nie mniej zagraż ają ce ż yciu, ale nie natychmiastowe.

15) Schroniska dla zwierzą t - tylko w prywatnych gospodarstwach poza osiedlami (dobrze, na farmach mamy duż o opuszczonych domó w); zakaz walki z rasami psó w, obowią zkowe szkolenie, rozliczanie i sprawdzanie już zakupionych; w schroniskach i ogrodach zoologicznych ustalać humanitarne normy powierzchni wolier do trzymania zwierzą t, zgodnie z ich wymiarami i naturalnymi potrzebami (wilk lub lew nie moż e ż yć w klatce - min. woliera 100 m2 / os. , niedź wiedzie - min. 200 mkw. ).

Nie moż esz trzymać egzotycznych zwierzą t - sprzedaj je i kup zwierzę ta, umó w się na kontakt z zoo "Podwó rko babci" lub farmę . Zakazać trzymania drapież nikó w na są siednich terytoriach/kompleksach rozrywkowych.

I dopiero po zł oż eniu ZAMÓ WIENIA moż na mó wić o rozwoju turystyki i gospodarki kraju jako cał oś ci.

I powody braku wszystkich powyż szych - MONOPOL i KORUPCJA we wszystkich przypadkach, od mał ych do duż ych, od drobnych urzę dnikó w po rzą d. I widocznie z tym zł em sobie nie poradzimy, a zniesienie e-deklaracji i odpowiedzialnoś ci za nielegalnie nabyte mienie jest tylko tego potwierdzeniem. Ale nasi ludzie tolerują wszystko, patrzą - i milczą . Dlatego sł owa Tarasa Hryhorowycza bę dą prawdopodobnie zawsze aktualne:

„...I ten jedyny, hojny i luksusowy,

Wszystkie ś wią tynie są zbudowane;

A ojczyzna jest taka kochają ca,

Bardzo mi przykro,

Tak, kochanie,

Wyostrz krew jak wodę ! .

A bracia milczą dla siebie,

Wpatrywał się !

Jak baranki. „Niech”, mó wi, „

Moż e powinno być „... ”

„Sen”, T. Szewczenko

Dlatego dzisiaj „mamy to, co mamy” – spieszmy się , aby zobaczyć wyją tkowe miejsca Ukrainy, aż w koń cu wszystko zostanie zrujnowane, wycię te, zabudowane, skradzione…


I tak, polecam podró ż owanie w mał ych grupach nie tylko w okresie kwarantanny - jest mobilna, wygodna, bezpieczna, bogatsza i bardziej informacyjna, z gwarantowaną podró ż ą . Oraz masowe wycieczki w grupach 50-100 osó b. - To wczoraj. Wcześ niej tylko w turystyce sportowej praktykowano 6-12 osó b. w grupie, teraz stał a się wł aś ciwą normą dla podró ż owania samochodem.

. S. 95% obiektó w z tras moż na znaleź ć na znanym serwisie turystycznym TA, kiedyś poś wię cił em duż o czasu i nerwó w na ich dodawanie lub poprawianie tam.

O dziwo wł aś ciciele obiektó w z jakiegoś powodu myś lą , ż e ktoś wykona za nich tę pracę , a oni sami nie są w stanie dodawać informacji o sobie w ró 

Tłumaczone automatycznie z języka ukraińskiego. Zobacz oryginał
Aby dodać lub usunąć zdjęcia w relacji, przejdź do album z tą historią
Гуцул-Ленд, Буковель, фото с сайта https://bukovel.com/
Маршрут №1
Термы Косино, фото с сайта https://kosino.ua/
Маршрут №2
Город-призрак Припять, фото с сайта https://www.chernobyl-tour.com/
Маршрут №3
Аккерманская крепость, фото с сайта http://akkerman-fort.com/
Маршрут №4
Каменец-Подольский, фото с сайта http://muzeum.in.ua/
Маршрут №5
Подгорецкий замок, оф.сайт http://lvivgallery.org.ua/museums
Маршрут №6
Аскания-Нова, оф.сайт http://askania-nova-zapovidnik.gov.ua/
Маршрут №7
Маршрут №8
Сыроварня Бараново, фото с сайта https://baranovo.org/
Маршрут №9
Маршрут №10
Крепость Тустань, оф.сайт https://tustan.com.ua/
Маршрут №11
Львовская опера, оф.сайт https://opera.lviv.ua/
Маршрут №12
Дендропарк Софиевка, сайт http://www.sofievka.org/
Маршрут №13
Диканька, фото с сайта https://opishne-museum.gov.ua/
Маршрут №14
Дикий хутор Буда, сайт http://hutirbuda.com/
Маршрут №15
Качановский дворец, оф.сайт http://kachanivka.in.ua/
Маршрут №16
Маршрут №17
Театрализованный вечер в Музее Гоголя, оф.сайт http://gogol-museum.org/
Маршрут №18
Дворец Розумовского, Батурин, оф.сайт https://baturin-capital.gov.ua/
Маршрут №19
Тарасова гора, Канев, оф.сайт http://shevchenko-museum.com.ua/
Маршрут №20
Бугский каньон, фото с сайта http://www.buzkiy-gard.org/
Маршрут №21
Почаевская Лавра, оф.сайт http://pochaev.org.ua/
Маршрут №22
Ужанский национальный парк, сайт https://unpp.uz.ua/
Маршрут №23
Замок Любарта, фото с сайта https://www.facebook.com/zapovidnyklutsk2020/
Маршрут №24
Шаровский дворец, фото с сайта https://www.facebook.com/www.sharivka.org/
Маршрут №25
Моршин - Мукачево
Шаян - Ворохта
Верховина - Каменец-Подольский, лето
Верховина - Каменец-Подольский, зима
Каменец-Подольский - Умань
Черкассы - Киев
Харьков - Запорожье
Бердянск - Генгорка
Херсон - Одесса