Rejs po Adriatyku z Wenecji część 5

19 Kwiecień 2015 Czas podróży: z 28 Moze 2011 na 04 Czerwiec 2011
Reputacja: +5084.5
Dodaj jako przyjaciela
Napisać list

Cią g dalszy – zacznij tutaj

Czę ś ć.1

Czę ś ć.2

Czę ś ć.3

Czę ś ć.4

Przybyliś my do miasta Bari (stolicy Apulii), jednej z najstarszych i najsł ynniejszych osad w regionie . Miastu patronuje ś w. Mikoł aj Cudotwó rca (San Nicola).

Planowanie trasy – odwiedź Bazylikę ś w. Mikoł aja, a nastę pnie zobacz Stare Miasto, zamek nadmorskiFryderyk< a href="http://en.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D1%82%D0%B0%D1%83%D1%84%D0%B5%D0%BD%D1%8B"> Hohenstaufen (Castello Svevo, XIII wiek), a resztę spę dź spacerują c po tym mieś cie.

Atrakcją Bari jest przede wszystkim to, ż e to duż e miasto zachował o atmosferę mał ego miasteczka. Miasto, w któ rym moż na zobaczyć zamki, luksusowe sklepy, mał e targowiska, puby, kawiarnie, urokliwy deptak,

prowadzą ca z historycznego centrum starego miasta na plaż ę zwaną „Pane e Pomodoro” („Chleb i Pomidor”).


Wychodzimy na molo, spotykamy dź wię ki orkiestry (okazuje się , ż e liniowiec naszej firmy odwiedził to miasto po raz pierwszy). Każ dy otrzymuje kosz wiś ni, a kobiety ró ż ę . Kierujemy się na nasyp, stą d udajemy się do Bazyliki ś w. Mikoł aja.

Chodź my do ś w. Mikoł aja

Historia staroż ytnego Barium, jak wó wczas nazywano miasto, się ga co najmniej począ tku pierwszego tysią clecia p. n. e. W I wieku n. e. przez Barium przechodzi sł ynna droga Trajana, po czym miasto przechodzi pod kontrolę Saracenó w, nastę pnie Bizantyjczykó w, potem Normanó w, stają c się stopniowo drugim najważ niejszym oś rodkiem gospodarczym i kulturalnym poł udniowej czę ś ci kraj. Uł atwia to dogodna lokalizacja na pó ł wyspie,

z każ dej strony znajdują się dobre porty (Bari był o jednym z najwię kszych portó w we Wł oszech w staroż ytnoś ci i tak pozostaje do dziś ). A na pagó rkowatych terenach wokó ł miasta od czasó w staroż ytnych uprawiano zboż a, oliwki i winogrona.

Gł ó wną atrakcją Bari i jednym z gł ó wnych sanktuarió w ś wiata chrześ cijań skiego jest Bazylika ś w. Mikoł aja (1087), gdzie pł yną ce mirry relikwie ś w. Mikoł aja Cudotwó rcy znajdują się , któ re prawie tysią c lat spoczywają w koś ciele ś w. Mikoł aja. W 1087 r. zostali potajemnie wyprowadzeni ze ś wiata licyjskiego i od tego czasu trzymani są w tym koś ciele, zamieniają c go w jeden z oś rodkó w prawosł awia. Tak wię c ci turyś ci, któ rzy wierzą , ż e relikwie ś w. Mikoł aja w Turcji są gł ę boko w bł ę dzie. I widział em je. Ta cerkiew jest ró wnież ciekawa, ż e ​ ​ jej gó rna czę ś ć przeznaczona jest dla katolikó w, dolna - dla prawosł awnych. W krypcie przechowywane są relikwie.

Posą g ś w. Mikoł aja

Wejś cie do bazyliki

Wewną trz koś cioł a, czę ś ć katolicka

Oł tarz

Od prawie stu lat istnieje Cerkiew prawosł awna , gdzie naboż eń stwa prowadzi rosyjski ksią dz Patriarchat moskiewski.

Czę ś ć prawosł awna cerkwi, w krypcie

Tam leż ą relikwie

Jesteś my w bazylice, zapalają się ś wiece ś w. Mikoł aj, patrzymy na relikwie, bazylika jest pię kna, konserwatorzy są przy oł tarzu, wychodzimy z koś cioł a. Moż esz jechać dalej pocią giem widokowym, ale my idziemy pieszo na Stare Miasto.


Tu toczy się prawdziwe wł oskie ż ycie. Stare domy, sklepy, tań czą ca tarantella, wą skie uliczki, w któ rych nie mogą przejechać samochody.

Zatań cz tarantellę

Idziemy spokojnie do Zamku Krzyż owcó w Hohenstaufó w. odbywa się coś w rodzaju karnawał owej procesji w kostiumach. Odpoczynek na zamku, turyś ci powinni nie tracić czasu na zwiedzanie, nie ma tam nic specjalnego.

Jakaś karnawał owa procesja

Nawiasem mó wią c, warto też uważ ać na torebki, kamery wideo i aparaty, wyrywa się je z rą k i toczy na hulajnogach. Sami Wł osi narzekają

ż e nigdy nie był o takiej kradzież y i obwinia się tunezyjskich uchodź có w.

Nastę pnie idziemy do katedry.

Katedra

Rozpoczyna się nowoczesna czę ś ć Bari. Pię kny bulwar, zaglą damy do sklepó w, widzimy najstarszy teatr Petruchelli.

Czas się wyż ywić . Nasze zapasy ze statku się skoń czył y. Zawsze zabieramy w drogę owoce, trochę ciastek, siedzieliś my w kawiarni, piliś my kawę , pyszne wł oskie lody.

Nastę pnie idziemy na nasyp,

Idziemy wzdł uż niej i wracamy na statek.

Promenada w Bari

Przybyliś my do portu, przygotowują c się na wieczó r w La Scali. Tak nazywa się teatr na statku.

W budynku portu morskiego

W teatrze

Powiedzieli, ż e ś piewał z Michaelem Jacksonem

Wyjechaliś my z Bari, cał a trasa przy takiej pogodzie

Pokł ad statku

Tłumaczone automatycznie z języka rosyjskiego. Zobacz oryginał
Aby dodać lub usunąć zdjęcia w relacji, przejdź do album z tą historią
Палуба корабля
Мы ушли из Бари, весь маршрут с такой погодой
Сказали,что он пел с Майклом Джексоном
В театре
У здания Морпорта
Театр Петручелли
Кафедральный соборКафедральный собор, посвященный Святому Савину (cattedrale di San Sabino) был возведен в 1292 году. Собор является прекрасным примером романского стиля в Апулии. В крипте покоятся мощи святого Савина.
Какое-то карнавальное шествие
Крепость норманнов
 Старый Бари
Танцуют тарантеллу
Там лежат мощи
Православная часть храма, в крипте
Алтарь
Внутри церкви
Вход в базилику
Статуя Святого Николая
Идем к Святому Николаю
Набережная в Бари
Podobne historie
Uwagi (0) zostaw komentarz
Pokaż inne komentarze …
awatara